Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Dzīšanās pēc peļņas sabojā savstarpējās attiecības
02.06.2023 pl. 07:10
Ceturtdien, 1. jūnijā, pāvests pieņēma audiencē Latīņamerikas uzņēmējdarbības padomes rīkotās gadskārtējās tikšanās dalībniekus. Viņi ieradušies Romā, lai apspriestu tādus sociālos jautājumus kā darbs, migrācija, klimata pārmaiņas un cilvēka integrālā attīstība.

Francisks norādīja, ka ar šiem jautājumiem saistītās problēmas skar cilvēkus visā pasaulē, tāpēc to aplūkošana var palīdzēt apvienot spēkus, lai tiktu ar tām galā. Viņš atgādināja par “tikšanās kultūras” nozīmi, sakot, ka šīs kultūras vērtības iedvesmo uzņēmējdarbības pasauli, ļaujot tai paglābties no “ļaunuma ēnām”, kas pār mums savelkas tad, kad, par katru cenu dzenoties pēc peļņas, tiek izkropļotas mūsu attiecības un paverdzināti cilvēki. Turpretī tikšanās kultūra ietver sevī kopējā labuma meklējumus, tādējādi palīdzot kliedēt šīs ēnas.

Uzrunas turpinājumā pāvests aicināja uzņēmējus būt “tīklu veidotājiem”. Pirmie Jēzus mācekļi, kas bija zvejnieki, auda tīklus. Zvejošanai tiem bija vajadzīgi stipri un izturīgi tīkli. “Tāpat arī jums”, viņš teica, “lai jūs varētu doties pasaules jūrā un iziet cauri vētrām, sekojot savam mērķim, ir jābūt vienotiem, jāveido tīkli un jāpalīdz cits citam. Jūsu kalpošana nav abstrakta. Tā ir kalpošana ikvienam cilvēkam un ikvienai tautai. Tāpēc ir jārīkojas kopā, nesteidzoties nevienam pa priekšu un neatstājot nevienu aizmugurē. Tas ir diezgan sarežģīts izaicinājums”.

Romā, kur notika Latīņamerikas uzņēmēju tikšanās, atrodas svētā Pētera kaps. Apustulis bija tīklu aušanas un labošanas eksperts – norādīja pāvests. Romā ir atstājuši pēdas neskaitāmi Kunga mācekļi, kuri ar savu ikdienas dzīves ticības liecību un Dieva žēlastības palīdzību spēja pārveidot vidi, kurā dzīvoja, Evaņģēlija gaismā. “Lai šie piemēri palīdz arī jums iekšēji atjaunoties, lai ietu uz priekšu”, vēlēja Francisks.

Uzrunas noslēgumā viņš uzsvēra, ka mūsu rokās ir vērtīgs rīks, proti, tīkli, kā arī kompass, tas ir, Evaņģēlijs. Tagad jāspriež, kā tos vislabāk izmantot. Viņš vēl piebilda, ka mūsu rokās ir arī enkurs, kas ir cerība. Tas nozīmē, ka varam doties ceļā ar drošu pārliecību, ka mūs vadīs Dievs.

Vaticannews.va