Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Vatikāns: gandarīšanas rituāls pēc altāra apgānīšanas
04.06.2023 pl. 19:28
Svētā Pētera bazilikā kardināls Mauro Gambetti veiks pārlūguma dievkalpojumu par Konfesijas altāra apgānīšanu.

Vatikāna preses dienests ziņo, ka ceturtdienas, 1. jūnija, vakarā kāds poļu tautības vīrietis izģērbās kails un uzkāpa uz galvenā altāra, uz muguras parādot uzrakstu angļu valodā "Glābiet Ukrainas bērnus". Vatikāna žandarmērija vīrieti aizturēja un nodeva Itālijas policijai, kas viņam izdeva orderi.

Bazilikas arhipriesteris kardināls Mauro Gambetti sestdien plkst. 12.00 pie Konfesijas altāra kopā ar Svētā Pētera kapitula kanoniķiem un ticīgajiem lūgs Dievam piedošanu par veikto profonāciju. Īsi pirms bazilikas durvju aizslēgšanas, kāds gados jauns poļu tautības vīrietis, būdams izmainītā emocionālā stāvoklī, piegāja pie galvenā altāra, ātri izģērbās un pārlēca pāri marmora virsmai.

Vīrietis nekliedza un nepretojās ne tuvumā esošajiem kārtības sargiem, kuri steidzās viņu noņemt un apģērbt, ne arī Vatikāna žandarmērijas vīriem, kuri viņu aizveda uz ofisu identifikācijas veikšanai. Tūlīt pēc tam saskaņā ar Itālijas Republikas un Svētā Krēsla līguma noteikumiem Vatikāna iestādes vīrieti nodeva Itālijas policijai, kas viņam izsniedza "foglio di via" ar pienākumu nekavējoties pamest Itālijas teritoriju.

Vaticannews.va