Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Sanktpēterburgā notiek Krievijas Katoļu Jauniešu dienas
26.08.2023 pl. 11:48
Sanktpēterburgā, Dievmātes baznīcā, 23. augustā sākās Krievijas katoļu Jauniešu dienas. Tajās piedalās ap 350 dalībnieku no 54 Krievijas Federācijas pilsētām. Jauniešus pavada pieci bīskapi, vairāki priesteri, reliģiskie un reliģiskās, kuri atbild par pastorālo darbu ar jaunatni.

Tikšanās temats saucas “Marija cēlās un steigšus gāja”, un ir tāds pats, kā Pasaules Jauniešu dienās Lisabonā.

Kā aģentūrai SIR pastāstīja Oksana Pimenova – atbildīgā par darbu ar jauniešiem Maskavas arhidiecēzē, gan Pasaules, gan Krievijas Jauniešu dienas tika nolemts “savienot vienā svētceļojumā”. Lisabonā augusta sākumā pabija 17 krievu jaunieši, kuri tikšanās laikā Sanktpēterburgā sniegs liecības par tur gūto pieredzi, lai pārējie jaunieši par to varētu pastāstīt tālāk savās pilsētās un draudzēs visā Krievijā.

Krievijas Jauniešu dienās ir paredzēti katehēžu cikli ar nosaukumu “Rise Up” – “Celies”. Vairākās Sanktpēterburgas vietās grupās pa 25 līdz 30 cilvēkiem tiks aplūkoti jau Lisabonā izskatītie temati, proti, par integrālu ekoloģiju, sociālo draudzību, Dieva žēlsirdību. “Šīs tikšanās ir iecerētas kā sinodālās metodes praktizēšana ar jauniešiem, lai viņi gūtu pieredzi par kopības, dalības un misijas nozīmi,” skaidro Krievijas Jauniešu dienu organizatori.

Pēcpusdienās jaunieši pulcēsies trijās Sanktpēterburgas draudzēs, lai iepazītos ar vietējo kristīgo kopienu un kopā svinētu Svēto Misi. Vakaros notiks mūzikas festivāli un Tezē kopienas rīkotas lūgšanas. Tikšanās noslēgsies 27. augustā ar ceremoniju, kurā jaunieši simboliskā veidā tiks “sūtīti” sludināt Labo vēsti vidē, kurā tie dzīvo.  Programmā ir paredzēta arī video-tikšanās ar pāvestu Francisku.

Vaticannews.va
Foto: Tvkana.com