Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Francisks: "Piecelsim to, kurš krīt narkotiku verdzībā!"
28.08.2023 pl. 22:32
Pāvests ir nosūtījis vēstījumu Romā notiekošajam 60. Starptautiskajam toksikologu kongresam. Viņš pauž raizes par aizvien pieaugošo apdullinošo vielu izplatību pusaudžu un jauniešu vidū.

Francisks aicina nepalikt vienaldzīgiem un atcerēties, ka aiz atkarībām slēpjas konkrēti dzīvesstāsti, vientulība, nevienlīdzība, atstumšana, integrācijas trūkums.

Pāvests atzīmē, ka delikātais vecums līdz ar mūsdienu sabiedrības trauslumu un nedrošību, ir faktori, kas jauniešus var pamudināt meklēt jaunu pieredzi. Iepazīt aizliegto, izzināt nezināmo, bailes būt atstumtiem un nepieciešamība socializēties ar vienaudžiem, ir riska elementi, kas jauniešus var vest pie bīstamām izvēlēm, tādām kā alkohols un narkotikas. Daudzi jaunieši izmanto jaunās psihoaktīvās vielas, nezinot to bīstamību, tāpēc izskan aicinājums veikt preventīvus pasākumus un atbilstošus terapeitiskus plānus.

Otrs punkts, kam vēstījumā pieskaras pāvests, ir dopinga izplatība sporta pasaulē. Francisks norāda, ka mūsdienu sabiedrība “ir pārņemta ar efektivitātes un produktivitātes kultūru, kur netiek pieņemta vilcināšanās un izgāšanās”. Vēlēšanās vienmēr būt uzdevumu augstumos, būt uzvarētājiem, nepieļaujot trauslumu un vājumu, kļūst par nepārkāpjamu šķērsli, lai cilvēks varētu integrāli attīstīties. Tāpēc pāvests aicina uzklausīt vājākos, lai jauniešiem nav jāmeklē apdullinošās vielas kā atbalsta punkts, lai novērstu nemieru un jēgas trūkumu, un  pārvarētu eksistences smagumu.

Pāvests norāda, ka sekojot Jēzus piemēram, esam aicināti rīkoties, apstāties, redzot vājuma un sāpju situācijas, sadzirdēt vientulības kliedzienu, pieliekties, lai paceltu un atgrieztu jaunai dzīvei tos, kuri krīt narkotiku verdzībā. Ar izglītības, terapeitiskajām, rehabilitācijas iniciatīvām un alternatīvajiem kultūras modeļiem Francisks mudina sniegt iedrošinājumu jauniešiem, lai viņi varētu meklēt jēgu savai dzīvei.

Vaticannews.va
Foto: Unsplash.com