Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests tiekas ar Ukrainas grieķu katoļu Baznīcas bīskapiem
07.09.2023 pl. 21:03
6. septembra agrā rītā, pirms vispārējās audiences, vienā no Pāvila VI zāles studijām pāvests Francisks tikās ar Ukrainas grieķu katoļu Baznīcas sinodes dalībniekiem. Tikšanās ilga gandrīz divas stundas.

Tikšanās sākumā Svēto tēvu sveica Kijevas-Haličes arhibīskaps Svjatoslavs Ševčuks, - teikts Vatikāna preses biroja paziņojumā. Uzrunā arhibīskaps atgādināja par traģisko situāciju valstī, pieaugošo bojāgājušo, ievainoto un spīdzināto cilvēku skaitu un pateicās pāvestam par vairākkārt izrādīto tuvību un solidaritāti. Audiences laikā vairāki tās dalībnieki stāstīja par ciešanām, ko dažādās vietās un dažādos veidos piedzīvo Ukrainas tauta.

Pāvests Francisks uzmanīgi ieklausījās viņam adresētajos vārdos un pauda savu garīgo tuvību ukraiņu tautai, kas cieš no nežēlības un noziedzības. Romas bīskaps izcēla "moceklības dimensiju", par kuru maz tiek runāts, un ar skumjām atzīmēja bezspēcības sajūtu kara, "postoša velnišķīga darba", priekšā. Pāvests pieminēja ukraiņu bērnus, kurus viņš satika audienču laikā Vatikānā: "Viņi skatās uz tevi, aizmirstot pasmaidīt. Tas ir viens no kara "sapuvušajiem" augļiem: atņemt bērniem smaidu."

Reaģējot uz kara brutalitāti, ir nepieciešama dedzīga lūgšana, pievēršanās Dievam un konflikta izbeigšana. Pāvests Francisks izpildīja tikšanās laikā bīskapu izteikto lūgumu, nosakot, lai oktobrī visi ticīgie lūgtos Rožukroni par mieru Ukrainā.

"Sarunā ar Svēto tēvu paudām visu, ko mūsu ticīgie Ukrainā un visā pasaulē mums bija lūguši nodot. Mūsu bīskapi runāja ukraiņu, angļu, portugāļu un itāļu valodā," – pēc audiences sacīja Ukrainas grieķu katoļu baznīcas vadītājs Svjatoslavs Ševčuks.

Ukraiņu grieķu katoļu priesteri lūdza pāvestu Francisku turpināt centienus atbrīvot kara gūstekņus un atgādināja par tiem priesteriem, kas joprojām atrodas Krievijas gūstā.

Kijevas-Haličes arhibīskaps Svjatoslavs uzdāvināja pāvestam Franciskam dažas no krievu sagūstīto priesteru personīgajām mantām: misionāru krustu, lūgšanu grāmatu un rožukroni, kā arī Kristus ikonu, kas izglābta no krievu nodedzinātās baznīcas Zaporožjes apgabalā.

Vaticannews.va