Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Nodegusi Ukrainas Caritas organizācijas noliktava Ļvivā
21.09.2023 pl. 21:09
19. septembra naktī Krievijas karaspēks deva triecienu industriālajam kompleksam Ļvivā, kā rezultātā tas aizdegās. Kompleksā atradās arī Caritas organizācijas noliktava. Noliktavas darbinieki nav cietuši, taču noliktava ir pilnībā nodegusi.

Kā stāsta Ļvivas arhidiecēzes pārstāvji, visus zaudējumus varēs aprēķināt tikai vēlāk, bet pagaidām ir zināms, ka uzbrukumu rezultātā ir izpostītas 33 lielas pakas ar pārtiku, 10 pakas ar higiēniskajiem piederumiem, 10 pakas ar apģērbu, kā arī vairāki elektrības ģeneratori. Kopumā apmēram 300 tonnu humanitāro preču ir sadedzis. Par laimi, no degošās noliktavas ir izdevies izvest transporta mašīnas. 

Tā nav pirmā reize, kad Krievijas karaspēks ir uzbrucis humanitārās palīdzības noliktavām Ukrainā. Ukrainas Caritas Spes izpilddirektors Vjačeslavs Grinevičs atzīmē, ka konfidencialitātes dēļ nav iespējams nosaukt visas šīs noliktavas, taču viņš nevilcinās pieminēt divas no tām, respektīvi Odesā un Ternopiļā, kuras tika sagrautas šī gada maijā.

Šajās dienās Ukrainā atkal ir ieradies kardināls Konrāds Krajevskis, lai nestu tās iedzīvotājiem pāvesta mierinājumu un iesvētītu sieviešu un bērnu uzņemšanas centru Ļvivā. Tas sauksies “Patvēruma nams” un to vadīs albertīņu kongregācijas māsas. Centrs rūpēsies arī par silta ēdiena izdalīšanu nabadzīgajiem.

Attiecībā uz jau minēto Caritas nodaļas izpostīšanu, kardināls Krajevskis stāsta, ka šī struktūra vairākas reizes tika izmantota arī kā pāvesta sūtītās palīdzības kravu glabātuve. “Izjūtu sāpes par notikušo. Viņi ir iznīcinājuši iespēju palīdzēt cilvēkiem, kuri cieš,” teica kardināls. Šīs nedēļas laikā viņš apmeklēs vairākas kopienas, kuras ir pieņēmušas bēgļus, lai pateiktos brīvprātīgajiem un visiem, kuri sniedz palīdzību cilvēkiem, kam ir nācies atstāt savas mājas.

Vaticannews.va