Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests runā par Ziemassvētku notikuma atveidojuma nozīmi
27.11.2023 pl. 08:02
Vatikāna izdevniecībā "Lev" klajā nākusi grāmata «Mana Betlēmes silīte. Stāsti par Ziemassvētku notikuma varoņiem», kurā apkopoti pāvesta Franciska teksti, pārdomas, uzrunas un homīlijas par Kristus dzimšanas tēmu. Tā publicēta itāļu, angļu, portugāļu un franču valodā.

Grāmatas "Mana Betlēmes silīte. Stāsti par Ziemassvētku notikuma varoņiem" priekšvārdā pāvests piemin savu vizīti Grečo, kur atrodas pirmais Jēzus piedzimšanas ainas atveidojums, ko radīja svētais Francisks no Asīzes. "Emocijas, kas rodas, apmeklējot šo vietu, mudina padziļināt kristīgo noslēpumu, kas mīl slēpties aiz tā, kas ir bezgalīgi mazs," norāda Svētais tēvs.

"Tieši mazums un vājums ir ceļš, kas ved uz tikšanos ar Dievu," raksta pāvests. Reizē tā ir liela zīme, kas dota visiem Kristus dzimšanas lieciniekiem. Bērnā nav redzama "vara, pašpietiekamība vai lepnums", bet gan mūžīgais Dievs, kas mums atklājas "neaizsargāta, klusa un pazemīga cilvēka veidolā". Un tas viss tādēļ, lai mēs būtu kopā ar Viņu, lai kopā ar Viņu dotos uz priekšu cauri savai dzīvei.

Pāvests norāda, ka vēl viena liela zīme bija spožā zvaigzne debess jumā. "Mums neatlaidīgi jālūdz Dievs, lai Viņš palīdz ieraudzīt šo zvaigzni, kas iedrošina iziet ārpus saviem ieradumiem," raksta Francisks. Šī ceļa zīme vedīs mūs pie paša Jēzus kontemplācijas, "kurš vēlas mūsu laimes pilnību", viņš piebilst.

Svētais tēvs arī norāda, ka neatkarīgi no tā, kāds izskatās Ziemassvētku notikuma atveidojums, tas cilvēku sirdīs vienmēr rada maigumu. "Apbrīna un sajūsma ir sajūtas, ko ikviens, liels un mazs, piedzīvo Kristus piedzimšanas ainas jeb Betlēmes silītes priekšā, kas mums atgādina par dzīvo Evaņģēliju," raksta pāvests Francisks.

Vaticannews.va