Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Romā atklāts ebreju un kristiešu Ētikas centrs
23.02.2024 pl. 08:02
Studiju vieta, kas “smelsies no globālās akadēmiskās attīstības un no dažādu, jo īpaši ābramītisko reliģiju tradīcijām", šādiem vārdiem 15. februārī Romā tika prezentēts Ētikas centrs, kura uzdevums ir vienot kristiešus un ebrejus.

Centrs ir daļa no Īzaka Abarbanela institūta, kas ir afiliēts ar “Maršala T. Meijera“ rabīnu semināru Buenosairesā. Ar šo mācību iestādi sadarbojas Pontifikālās Dzīvības akadēmijas prezidents, arhibīskaps Vinčenco Paļja. Viņš piedalījās jaunā centra izveidošanas procesā un ierosināja par tā atrašanās vietu izvēlēties Romu. Centra dibinātājs ir “Maršala Meijera” rabīnu semināra rektors, rabīns Ariels Stofenmahers.

Ētikas centra galvenais mērķis ir attīstīt izglītības un pētniecības programmas ētikas jomā, izaudzināt korektus līderus, veicināt vērtības gan sabiedriskajā, gan privātajā sfērā un darboties konkrēta ētikas pielietojuma labā.

Centra prezentācijas ceremonijā tika skarts jautājums par mākslīgo intelektu. Rabīns Analija Bortcs, kas ir galvenā figūra bioētikas komiteju izveidošanā Čīlē un Atlantas Bērnu slimnīcā ASV, izcēla ētikas vērtību katra cilvēka dzīvē. Viņš citēja Psalmu fragmentus, kur tiek vēstīts par cilvēku un viņa vajadzību pēc Dieva visās dzīves fāzēs. “Mākslīgais intelekts ir mūsu sabiedrības izaicinājums. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc tika izveidots Ētikas centrs,” viņš teica. Savukārt, argentīniešu ārsts un politiķis Klaudio Regadzoni, kurš arī ir jaunā centra dibinātāju vidū, uzsvēra, ka līdz šim cilvēkam bija vara pār mašīnām, taču, līdz ar mākslīgo intelektu un algoritmiem lietas varētu mainīties.

Arhibīskaps Vinčenco Paļja citēja pāvesta Franciska apgalvojumu, ka “mēs nedzīvojam pārmaiņu laikmetā, bet gan laikmeta pārmaiņās”. “Tas ir iemesls,” paskaidroja arhibīskaps, “kāpēc ir svarīgs šāds centrs.” “Pie tam, ir nepieciešams brālīgums starp reliģijām, zinātniekiem un visām cilvēciskajām būtnēm,” piebilda Pontifikālās Dzīvības akadēmijas prezidents.

Vaticannews.va