Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Vatikānā notiek Kardinālu padomes tikšanās
17.04.2024 pl. 08:13
15. aprīlī Vatikānā, piedaloties pāvestam Franciskam, sākās kārtējā Kardinālu padomes (C9) sanāksme. Padome palīdz Romas bīskapam vadīt universālo Baznīcu.

Iepriekšējā tikšanās notika no 5. līdz 7. februārim, un tajā piedalījās trīs sievietes, lai palīdzētu kardināliem un pāvestam jautājuma par sieviešu lomu Baznīcā aplūkošanā. Tā bija Pontifikālās Izglītības zinātņu fakultātes Auxilium, Romā, kristoloģijas un marioloģijas pasniedzēja un Marijas – Kristiešu Palīdzības kongregācijas māsa Linda Pohere, garīgās teoloģijas pasniedzēja un garīgo vingrinājumu vadītāja, konsekrētā jaunava Džuliva Di Berardino no Veronas diecēzes un anglikāņu Baznīcas bīskape un Anglikāņu sadraudzības ģenerālsekretāra vietniece Džo Beilija Velsa. Februārī notikošās C9 sanāksmes centrālais jautājums bija arī sinodālais ceļš un evaņģelizācija. Tās laikā uzstājās Evaņģelizācijas dikastērija proprefekti – kardināls Luiss Antonio Tagles un arhibīskaps Rino Fizikella.

Kopš 2023. gada 7. marta, kad pāvests to atjaunoja, Kardinālu padomi sastāda sekojošie kardināli: Vatikāna valsts sekretārs Pjetro Parolins, Vatikāna Pontifikālās komisijas un Valsts pārvaldes vadītājs Fernando Vergezs Alzaga, Kinšasas arhibīskaps Fridolēns Ambongo Bezungu, Bombejas arhibīskaps Osvalds Grasiass, Bostonas arhibīskaps Šons Patriks O’Malijs, Barselonas arhibīskaps Huans Hozē Omelja Omelja, Kvebekas arhibīskaps Žeralds Lakrua, Luksemburgas arhibīskaps Žans Klods Holerihs, Sansalvadoras arhibīskaps Serhio da Roha. C9 sekretārs ir Krezimas titulārbīskaps Marko Mellino. Pirmā padomes sanāksme notika pagājušā gada 24. aprīlī.

Kardinālu padomi jeb tā saukto “Lielo devītnieku” izveidoja pāvests Francisks 2013. gada 28. septembrī ar mērķi palīdzēt viņam vadīt Baznīcu un veikt Romas Kūrijas reformu. Pēdējā uzdevuma sakarā 2022. gada 19. martā tika izdota apustuliskā konstitūcija Praedicate Evangelium. Pati pirmā Kardinālu padomes sēde notika 2013. gada 1. oktobrī.

Vaticannews.va