Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Katoliskās Baznīcas kalendārs papildināts ar jaunu svētku dienu
06.05.2024 pl. 16:53
"Jūs visi, meitenes un zēni, esat ne tikai savu vecāku un ģimeņu prieks, bet arī cilvēces un Baznīcas prieks," vēstījumā bērniem raksta pāvests Francisks. Svētais tēvs pagājušā gada decembrī pārsteidza ar jaunu iniciatīvu, iedibinot Pasaules bērnu dienu. Līdz ar to Katoliskās Baznīcas kalendārs ir papildināts ar vēl vienu svētku dienu.

Iniciatīvu, kurā tiek uzrunātas atsevišķas ticīgo grupas un uzsvērta viņu loma Baznīcā, aizsāka svētais Jānis Pāvils II, pirms gandrīz 40 gadiem iedibinot Pasaules jauniešu dienu, kas turpinās līdz pat šai dienai. Poļu pāvests ieviesa arī Slimnieku (11. februāris) un Konsekrētās dzīves (2. februāris) dienu svinības.

Pāvests Francisks sava 11 gadus ilgā pontifikāta laikā ir iedibinājis Pasaules trūcīgo dienu, vecvecāku un senioru dienu, un tagad - bērnu dienu. Bērnu un vecāku tikšanās notiks 25. un 26. maijā Romā. Organizatori lēš, ka saietā piedalīsies aptuveni 100 000 bērnu no daudzām valstīm. Pasākums norisināsies Romas Olimpiskajā stadionā, kura kulminācija būs pāvesta vadītais dievkalpojums Svētā Pētera laukumā. Pirmās Pasaules bērnu dienu svinības pavada Franciska vēstījums, kas veidots pēc svētā Jāņa Pāvila II 1994. gadā publicētās "Vēstules bērniem" parauga.

Rūpes par bērniem

"Katrs, kas pieņem vienu no šiem mazajiem Manā vārdā, tas Mani pieņem" (Mk 9, 37) - šie Jēzus Kristus vārdi gadsimtiem ilgi ir iezīmējuši un turpina iezīmēt Baznīcas uzticību bērniem. Agrāk, kad vēl nebija valsts iestāžu, kas rūpētos par bāreņiem vai pamestiem bērniem, rūpes par viņiem uzņēmās klosteri un patversmes, kas darbojās pie baznīcām. Mūsdienās par vecāku nepieņemtiem bērniem rūpējas dažādas reliģiskās institūcijas.

Vaticannews.va
Foto: ANSA