Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Francisks piedalīsies G7 sanāksmē
14.06.2024 pl. 12:05
G7 sanāksme notiks no 13. līdz 16. jūnijam viesnīcu kompleksā Apūlijas reģionā, Itālijas dienvidos, un Francisks būs pirmais pāvests, kas kā uzaicinātais viesis tieši piedalīsies sanāksmes darbā.

Pāvests Francisks piektdien, 14. jūnijā, pirms pusdienlaika ar helikopteru dosies uz viesnīcu kompleksu Borgo Eņacia, kur piedalīsies G7 saietā un uzstāsies ar uzrunu par mākslīgo intelektu. Atgriešanās Vatikānā paredzēta tajā pašā dienā ap pulksten 21.00.

Jāatgādina, ka pēdējos divos gados mākslīgā intelekta tēma ir bijusi pāvesta un citu Svētā Krēsla pārstāvju uzmanības lokā. Mākslīgā intelekta tehnoloģijas neizbēgami mainīs daudzas lietas gan atsevišķu cilvēku, gan visas sabiedrības dzīvē. Tādēļ ir būtiski, lai tas notiktu ētiski, respektējot cilvēka personas cieņu. Mākslīgais intelekts ir rīks, kas var veicināt cilvēku brīvību un labklājību, bet var to arī iznīcināt.

Iespējams, ka pāvesta uzrunā pasaules līderiem tiks atkārtots viņa vēstījums 58. Pasaules sociālo komunikāciju  dienai, kas tika atzīmēta 12. maijā.

Atkarībā no sirds attieksmes viss, kas ir cilvēka rokās, kļūst par iespēju vai draudu – teikts vēstījumā. Cilvēka ķermenis, kas ir paredzēts komunikācijai un saskarsmei, var kļūt par agresijas instrumentu. Tāpat arī ikviens tehnisks līdzeklis, kas paplašina cilvēka darbības iespējas, var kļūt par mīlestības kalpošanas vai naidīgas dominances instrumentu. Mākslīgā intelekta sistēmas var palīdzēt atbrīvoties no nezināšanas un atvieglot informācijas apmaiņu starp dažādām tautām un paaudzēm. Tās var, piemēram, padarīt pieejamu un saprotamu milzīgo zināšanu apjomu, kas radīts iepriekšējos gadsimtos, vai ļaut cilvēkiem sazināties viņiem nezināmās valodās. Taču vienlaikus tie var būt arī “kognitīvā piesārņojuma” instrumenti, kas izmaina realitāti, izmantojot daļēji vai pilnīgi nepatiesus stāstus, kuriem tic un ar kuriem dalās, it kā tie būtu patiesi. Pietiek padomāt par dezinformācijas problēmu, ar ko mēs jau gadiem ilgi saskaramies viltus ziņu veidā. Tāpēc, lai nezaudētu savu cilvēcību, mums ir jātiecas pēc sirds gudrības – norāda pāvests. Tā mums palīdzēs arī mākslīgā intelekta sistēmas pielāgot patiesi cilvēcīgai komunikācijai.

Pirms dažām dienām Vatikāna valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins, atbildot uz žurnālistu jautājumiem pēc pasākuma Pontifikālajā Gregora universitātē, izteica pieņēmumu, ka G7 sanāksmes laikā varētu notikt pāvesta Franciska tikšanās ar ASV prezidentu Džo Baidenu, kā arī ar citu valstu vadītājiem, tostarp ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš arī būs G7 sanāksmes viesis.

Vaticannews.va