Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Lūgsim svēto Pētera un Pāvila aizbildniecību par mieru
28.06.2024 pl. 08:03
29. jūnijā Baznīca svinēs svēto apustuļu Pētera un Pāvila svētkus. Viņi ir Romas pilsētas aizbildņi. Trešdienas vispārējās audiences noslēgumā pāvests aicināja visus ticīgos lūgt viņu aizbildniecību, lai tautas, kas cieš no kara, drīz atkal varētu atrast mieru. Sveicot atsevišķas lingvistiskās grupas, Francisks lūdza sniegt palīdzību un atbalstu tiem, kas nonākuši narkomānijas gūstā.

Svētais tēvs katras vispārējās audiences laikā un katrā uzrunā pēc lūgšanas “Kunga eņģelis” iestājas par mieru. Viņš aicina ne tikai lūgties par zemēm, kur notiek karš, bet mudina arī darīt visu iespējamo, lai panāktu mieru. Tuvojoties svēto apustuļu Pētera un Pāvila svētkiem, Romas bīskaps 29. jūnija vispārējās audiences noslēgumā aicināja lūgt viņu aizbildniecību par “tautām, kas cieš no kara – par nomocīto Ukrainu, Palestīnu, Izraēlu un Mjanmu, lai tās drīz varētu atkal atrast mieru”.

Sveicot itāļu ticīgos, pāvests mudināja sekot apustuļu piemēram, būt misionāriem mācekļiem un visur liecināt par Evaņģēlija skaistumu. Vēršoties pie portugāļu valodā runājošajiem svētceļniekiem, Francisks aicināja viņus nemitīgi turpināt dzīvināt savu ticību un ar prieku dalīties Kristus mīlestībā savās kopienās. “Lai jūsu entuziasmu iedvesmo svētie Pēteris un Pāvils”, viņš vēlēja.

Nedaudz iepriekš, sveicot poļu svētceļniekus, pāvests atsaucās uz savas katehēzes tematu par Starptautisko dienu pret narkotisko vielu lietošanu un nelegālu izplatīšanu. Viņš brīdināja, ka brīvdienu laiks, kas tagad ir sācies, ir arī “laiks, kad daudzi jaunieši pirmo reizi saskaras ar narkotikām”. Tāpēc Francisks izteica cerību, ka šī diena kalpos kā atgādinājums “pievērst īpašu uzmanību bērnu un jauniešu drošībai.

Uzrunājot franciski runājošos ticīgos, pāvests nāca klajā ar konkrētu uzdevumu. Viņš sacīja: “Būdami žēlsirdības Evaņģēlija kalpi, mēs varam atvieglot, dziedināt un ārstēt narkotiku radītās ciešanas, lai tie, kas nonākuši atkarības gūstā, justos atbalstīti un pavadīti”.

Savukārt vācu valodā runājošajiem svētceļniekiem pāvests atgādināja, ka “narkotiku lietošana liecina par daudzu mūsdienu cilvēku lielajām iekšējām ciešanām”. Viņš aicināja visus būt vērīgākiem pret saviem tuvākajiem, lai varētu laikus saprast, kur ir vajadzīga mūsu palīdzība. Arābu ticīgajiem Francisks norādīja, ka cīņa pret narkomāniju ir cīņa par cilvēka cieņu un par cerību uz labāku nākotni visiem.

Vaticannews.va