Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Kurzemē

Ezeres baznīcā izskan gregoriskie dziedājumu
02.07.2024 pl. 07:59

16. jūnijā Ezeres Kristus Karaļa katoļu baznīcā izskanēja gregoriāņu dziedājumi, kā mazs atgādinājums mums katram - kam mēs veltam savu laiku.

Darbam, izklaidei, interneta videi... Bet cik mēs veltam laiku Dievam, jo visi esam kristieši. Visi dzīvojam ar Viņa elpu un bezgalīgo mīlestību. Vispirms kopīgi tika svinēta Svētā Mise, ko vadīja priesteris Valdis Drīksna, muzikālo pavadījumu sniedza trio no Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzes: Rūdolfs Matīss Stikuts, Roberts Freimanis un Artūrs Banga.

Pēc dievkalpojuma klātesošie varēja klausīties trio "Sacra Liturgia" koncertu, kurā tika izdziedāti baznīcas liturģiskā gada dziedājumi. No adventa laika korāļiem līdz gavēņa un Lieldienu laika melodijām un noslēdzoties ar Vasarsvētkiem. Uzzinājām arī, ka Gregoriāņu dziesmas sākotnēji galvenokārt tiek izpildītas katoļu baznīcās gan svētkus Misēs, gan arī citās reliģiskās ceremonijās, galvenokārt latīņu valodā. Gregorika nav koncertu mūzika, bet drīzāk lūgšana. Tā ir mierīga, meditatīva, palīdz tuvināties Dievam.

Ezeres Kristus Karaļa draudze