Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Vai svētīgais Juzefs Ulma varētu būt nākamais fotogrāfu patrons?
07.07.2024 pl. 21:49
Ulmu dzimtas tēvs, kuras locekļus nogalināja nacisti, 20. gadsimta pirmajā pusē bija fotokameras eksperts. Pēdējā laikā atklātībā nāk arvien vairāk informācijas par šo pazemīgo poļu ģimeni, kas tika nogalināta par ebreju ģimenes izmitināšanu Otrā pasaules kara laikā.

Ulmu ģimene, kuras svētku diena ir 7. jūlijs, bija tipiska poļu zemnieku ģimene. Viņiem katru dienu bija jāveic lauku darbi, bet, kā jau jebkurai ģimenei, viņiem bija savi hobiji un intereses.

Juzefs Ulma, ģimenes tēvs, bija eksperts fotogrāfēšanā laikā, kad fotogrāfija vēl bija jauna tehnoloģija. Itālijas vietne "Famiglia Christiana" atzīmē, ka kardināls Marčello Semeraro teica: "Es nezinu, vai ir citi svētie vai svētīgie, kuru dzīve ir tik labi fotogrāfiski dokumentēta, un tas, pateicoties svētīgajam Juzefam Ulmam. Vai varētu pasludināt fotogrāfu patronu?"

Raksta autors skaidro: "Semeraro atsaucās uz to, ka zemnieks Juzefs bija kaislīgs fotogrāfs: gadiem ilgi viņš dokumentēja savas ģimenes un ciemata, kurā dzīvoja, dzīvi." Daudzas no šīm fotogrāfijām tika apkopotas poļu valodā izdotajā grāmatā "Błogosławieni męczennicy z Markowej" (Markovas svētie mocekļi). Grāmatas autors apgalvo: "Juzefs Ulma ir pirmais Baznīcas beatificētais fotogrāfs." Šis apgalvojums būtu jāpārbauda, ​​jo pēdējo 100 gadu laikā simtiem cilvēku ir beatificēti, un, iespējams, daži no viņiem bija fotogrāfi.

Juzefam 20. gadsimta sākumā piederēja daudzas grāmatas par šo tēmu un viņš pētīja fotogrāfijas mākslu, jo tā tikko sāka ienākt pasaulē.

Taču, tā kā cilvēkiem ir iespēja izpētīt Juzefa Ulmas dzīvi, viņš var kļūt iecienīts fotogrāfu vidū, kuri ar saviem darbiem cenšas pagodināt Dievu un meklē viņa aizlūgumu.

Aleteia.org