17. aprīlī Rīgas arhidiecēzes priesteri pulcejās Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē, lai kopā ar arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču svinētu Hrizmas svētīšanas Svēto Misi. Tas ir dievkalpojums, kura laikā tiek svētītas eļļas un atjaunoti priesterības solījumi.
Šo piektdien, 11. aprīlī, Salaspilī norisināsies Nakts krustaceļš. Pasākuma organizētāji mudina izmantot iespēju vēl šajās dienās pieteikties Krustaceļam un piektdien tikties Salaspilī, lai pl. 20 sāktu 25 km garo ceļu, kurā orientēšanās principi apvienoti ar iespēju pavadīt laiku lūgšanā un pārdomās.
Jau 19 gadus Čenstohovas svētvietā “Jasna Gora” tiek rīkots starptautisks jaunrades festivāls bērniem un jauniešiem “Sancta Maria”. Tā mērķis ir iepazīstināt ar Dievmāti, kā arī tuvināt ikvienu viņai. Festivāla devīze šogad, atsaucoties Jubilejas gada tēmai, ir “Ar Mariju nesīsim cerību pasaulei”.
Lielā gavēņa laikā kārtējo reizi norisināsies pāvesta Franciska iedibinātā lūgšanu iniciatīva “24 stundas Kungam”. Šogad iniciatīva notiks no 28. līdz 29. martam. Kā šī gada lūgšanu iniciatīvas moto, sekojot Jubilejas gada tēmai, pāvests ir izvēlējies vārdus no 71. Psalma “Tu esi mana cerība.”
Jubilejas gada himna “Cerības svētceļnieki” ir iztulkota latviski un kopā ar notīm tagad ir pieejama koriem un dziedātājiem arī Latvijā. Himnas tekstu latviešu valodā tulkoja priesteris Jēkabs Rodions Doļa.
Jubilejas gadā Romā svetceļniekiem citastarp tiek piedāvāta iespēja doties kādā no četriem Jubilejas svētceļojumu maršrutiem. Vienā no maršrutiem var apmeklēt ar Eiropas Savienības valstīm, tostarp Latviju, saistītus dievnamus.
2025. gadā garīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena” norisināsies sestdienā, 17. maijā vienlaikus ar Starptautisko Muzeju nakti. Organizatori aicina ikvienu draudzi pieteikties dalībai, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu līdz šī gada 30. aprīlim.
Šogad bīskapam Edvardam Pavlovskim apritēs 75 dzīves gadi, kad kanons 401. § 1 paredz iespēju iesniegt lūgumu pāvestam atbrīvot no diecēzes vadīšanas. Sakarā ar veselības stāvokli bīskaps Edvards ir izmantojis šajā pašā kanonā § 2 paredzēto iespēju un lūdzis viņu atbrīvot no pienākumu pildīšanas jau agrāk.
Izdevniecība “KALA Raksti” laidusi klajā Jubilejas gadam veltītu brošūru “Cerības svētceļnieki. Jubilejas gads 2025”. Tajā atrodama Jubilejas gada lūgšana, priestera Ilmāra Tolstova ievadvārdi, Jubilejas dievnamu Latvijā saraksts, izdevuma centrā “Svētceļnieka pase”, kā arī pāvesta Franciska izdotā bulla “Spes non confundit”, ar kuru tika pasludināts Jubilejas gads.
1. februārī Ikšķiles Karmela klosterī tikās Latvijas konsekrētie. Tā bija iespēja Jubilejas gada ietvaros svinēt Konsekrētās dzīves jubileju, pavadīt laiku lūgšanā un sarunās. Pasākumā piedalījās arī apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Georgs Gensvains.