Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Citur Latvijā

Višķos notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas
01.10.2020 pl. 15:55
Daugavpils novada Višķos no 23. līdz 25.oktobrim notiks Liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras pirmo reizi Latgalē vadīs Liepājas Sv. Dominika klostera komanda. Tās vienlaikus būs arī rekolekcijas, kurās aicināti piedalīties baznīcas ērģelnieki, dziedātāji, mūziķi.

Sholas vadītāja Kristīne Locika, kurai jau ir ilggadēja pieredze Liturģiskās mūzikas darbnīcu vadīšanā Liepājā, pastāstīja: “Kad Liepājā vadām Liturģiskās mūzikas darbnīcas, to saturs allaž balstās uz trīs “vaļiem”: teoriju, praksi jeb dziedājumu mācīšanos un lūgšanu, kura vienlīdz ietver gan liturģiskās lūgšanas formas (Svēto Misi, breviāra lūgšanas), gan caurstrāvo dziedājumus un kopā būšanu. Tādēļ bieži šīs darbnīcas gribas saukt par rekolekcijām, jo zināšanām un prasmēm nav nozīmes, ja tās neatjauno pirmkārt mūsu saiti ar Dievu, neiegremdē dziļāk Dieva noslēpumā, neiededz kvēlāk mūsu aicinājumu kalpot.”

Liturģiskās mūzikas darbnīcas Višķos tematiski skars pamatjautājumus, ar ko Baznīcas liturģijā saskaras ērģelnieks, korists vai jebkurš ticīgais, kurš vēlas saprast, kas ir liturģija un vispilnīgāk atklāt tās skaistumu. Tāpēc šīm Liturģiskās mūzikas darbnīcām kā tēmas nosaukums izvēlēts jautājums: “Kāpēc mēs to darām?”. Liturģiskās mūzikas darbnīcās priesteris Oskars Jabloņskis OP vadīs lekcijas un konferences, mūzikas pedagoģe Linda Ločmane – balss emisijas vingrinājumus, savukārt sholas vadītāja, komponiste Kristīne Locika – dziedājumu mācīšanos.

Liturģiskās mūzikas darbnīcu Višķos norise plānota no 23. oktobra plkst. 18.00 līdz 25. oktobra plkst. 15.00. Ir iespēja nakšņot dienesta viesnīcā. Pieteikšanās un informācija par līdzdalības izmaksām pieteikuma anketā. Pieteikšanās līdz 12.oktobrim, elektroniski aizpildot anketu. Tā kā šajās darbnīcās ir iespēja uzņemt ierobežotu dalībnieku skaitu, apstiprinājums dalībai un darbnīcu programma dalībniekiem tiks izsūtīti līdz 15. oktobrim.