Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Lūgšanu nakts par Latviju

Latvijas nākotnei jābūt izlūgtai, nevis nejaušai! Ar šādu pārliecību "Radio Marija Latvija" aicina Tevi uz ikmēneša Lūgšanu nakti par Latviju piektdien, 1. martā, Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, kā arī radio ēterā.

Asīzē atjaunota slavena Čimabues freska

Atjaunotā izskatā iemirdzējies viens no nozīmīgākajiem mākslas darbiem Asīzes Svētā Franciska bazilikā. Tā ir Čimabues gleznotā freska “Dievmāte tronī ar Bērnu”. Freska ir pazīstama arī ar nosaukumu “Asīzes Majestāte”. 16. februārī, pēc rūpīgi veiktiem restaurācijas darbiem, notika freskas atklāšanas ceremonija un preses konference.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

"Debesu, zemes un cilvēces rota" – liturģiskās mūzikas darbnīcas Siguldā

No 23. līdz 25. februārim Siguldas Jēzus Sirds baznīcā notiks liturģiskās mūzikas darbnīcas, kuras vadīs K.Locika un t. Oskars Jablonskis OP no Liepājas. Šīs darbnīcas būs veltītas gavēņa laika liturģijas norisēm un mūzikai, un nosaukumu radušas no poļu komponista, ērģelnieka un pasniedzēja Mariana Mahuras (1933-2016) dziesmas, kas ietilpst ciklā „Svētā Krusta Mistērija”.

Romā atklāts ebreju un kristiešu Ētikas centrs

Studiju vieta, kas “smelsies no globālās akadēmiskās attīstības un no dažādu, jo īpaši ābramītisko reliģiju tradīcijām", šādiem vārdiem 15. februārī Romā tika prezentēts Ētikas centrs, kura uzdevums ir vienot kristiešus un ebrejus.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Garīgā literatūra Grobiņas draudzē

Lielā gavēņa laikam tuvojoties, Grobiņas Sv. Brigitas draudzē ticis izveidots garīgās literatūras grāmatu plaukts. Šī iecere lolota jau sen, katoļu izdevniecību grāmatas un periodika krāta jau ilgāku laiku.

Kardināls Kantalamessa: Mediju "zobi" var iznīcināt, bet var arī "šķīstīt"

“Mediju “zobi” var iznīcināt, bet var arī “šķīstīt”,” apgalvoja kardināls Ranjero Kantalamessa pirmajā Gavēņa laika sprediķī, kurā viņš, cita starpā, runāja par masu informācijas līdzekļiem. Uzrunājot klātesošos Romas kūrijas darbiniekus Pāvila VI zālē Vatikānā, Pontifikālā nama sprediķotājs atzīmēja, ka šodien sabiedrībā ir vērojami “zobi”, kas kož vēl nežēlīgāk kā leoparda zobi, kā to ir minējis svētais Ignācijs no Antiohijas.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

"Laulāto Tikšanās" aicina gatavoties laulībām un piedāvā laulātajiem pāriem nedēļas nogales

Apvienība "Laulāto Tikšanās" no šī gada 4. februāra piedāvā Saderināto un iemīlējušos vakarus Kuldīgā, Sv. Pāvila rekolekciju mājā. Šīs nodarbības paredzētas pāriem, kuri šajā vasarā vai rudenī plāno laulības katoļu baznīcā, kā arī tiem pāriem, kuri vēl neplāno laulības, bet vēlas labāk viens otru iepazīt un pārliecināties,

Saaukstēšanās dēļ sestdien ir atcelta pāvesta ieplānotā darbība

Pāvests ir atcēlis plānotās sestdienas audiences vieglas elpceļu saaukstēšanās dēļ.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Dzīve nesakramentālās attiecībās (II)

Turpinājums. Daudzi šķirtie katoļi, apzinoties sava lēmuma reliģiskās sekas, dažādu iemeslu dēļ paliek nesakramentālās attiecībās. Mēs bieži dzirdam viedokļus, ka cilvēks, kurš nolemj dzīvot smaga grēka stāvoklī, atrodas ārpus Baznīcas.

Lasīt tālāk

Gavēnis – mūsu garīgais ceļojums

Pārdomas par Lielā gavēņa jeb četrdesmit dienu gandarīšanas laiku (no 14.02 līdz 27.03) vēlos sākt ar dominikāņu mūka un mistiķa Meistara Ekharta (1260-1327) vārdiem: “Vissvarīgākā garīgā cīņa nav cīņa ar grēku, bet cīņa par tuvumu ar Dievu.” Šie vārdi atgādina svarīgu atziņu par garīgo dzīvi: ja mēs veidosim attiecības ar Jēzu, tad arī spēsim uzvarēt grēku un ļaunumu, jo nevis cīņa ar grēku to uzvar, bet gan mūsu tuvība ar Viņu.

Lasīt tālāk

Caur tuksnesi Dievs mūs ved uz brīvību

Viņa Svētības pāvesta Franciska vēstījums 2024. gada Lielā gavēņa laikam, kas sāksies 14. februārī.

Lasīt tālāk