Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

4. oktobrī klajā nāks enciklikas "Laudato sì" otrā daļa
31.08.2023 pl. 07:54
Pāvests atgādina, ka mēs ar saviem ikdienas dzīves ieradumiem esam noveduši planētu līdz galējai robežai. Šodien "radība vaid" – notiek mežu iznīcināšana, lauku izzušana, tuksnešu virzīšanās uz priekšu, jūru piesārņošana un vētru pastiprināšanās.

Audiences noslēgumā pāvests Francisks atgādināja, ka 1. septembrī tiks atzīmēta Pasaules lūgšanu diena par radītā aizsardzību, līdz ar kuru iesāksies ekoloģiskā iniciatīva "Radītā laiks", kas ilgs līdz 4. oktobrim, svētā Asīzes Franciska svētkiem. Svētais tēvs uzsvēra, ka šajā dienā tiks publicēts apustuliskais pamudinājums, enciklikas "Laudato sì" otrā daļa. "Pievienosimies saviem kristīgajiem brāļiem un māsām, lai rūpētos par radību kā par svētu Radītāja dāvanu. Mums ir jābūt kopā ar vides un klimata netaisnības upuriem, cenšoties izbeigt bezjēdzīgo karu pret mūsu kopīgajām mājām. Tas ir briesmīgs pasaules karš. Es aicinu jūs visus strādāt un lūgties, lai tās atkal būtu pārpilna dzīvības".

Francisks apsveica atsevišķas svētceļnieku grupas, jauniešus, slimniekus, vecos ļaudis un jaunlaulāto pārus. "Tikai Kristum pieder mūžīgās dzīves vārdi", teica pāvests, aicinot visus ar prieku sekot Kungam. Svētais tēvs kārtējo reizi aicināja lūgties par dārgo Ukrainu, kas cieš karu.

Vaticannews.va
Foto: Unsplash.com/Matthias Koch