Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Apritējuši 200 gadi, kopš ugunsgrēka Svētā Pāvila bazilikā Romā
14.09.2023 pl. 08:06
Šogad aprit 200 gadi, kopš Svētā Pāvila bazilikā ārpus mūriem bija izcēlies ugunsgrēks. 1823. gadā, naktī no 15. uz 16. jūliju no nelielām lāpām, kas neuzmanības dēļ bija atstātas iedegtas, liesmas pārsviedās uz jumtu. Ugunsgrēkā sagruva liela daļa senās paleokristiešu laika svētnīcas.

Pēc 30 rekonstrukcijas gadiem jauno, monumentālo Svētā Pāvila baziliku 1854. gadā konsakrēja pāvests Pijs IX.

Ugunsgrēku bazilikā, kur atdusas Tautu apustuļa pīšļi, arī pēc 200 gadiem, neraugoties uz daudzu paaudžu maiņu, turpina pieminēt Romas iedzīvotāji. Atzīmējot traģiskā notikuma atceri, sestdien, 16. septembrī, Svētā Pāvila bazilikas kvadriportikā notiks koncerts, kurā uzstāsies Vatikāna žandarmērijas un Itālijas armijas orķestri. Katrā no tiem spēlēs 27 izpildītāji, pavisam 54 orķestra dalībnieki. Tā būs pirmā reize, kad Vatikāna un Itālijas orķestri spēlēs kopā.

Mūzikas programmā ietilpst Verdi, Vāgnera, Zimmera, Rotas, Morikones un Markesa darbi. Visi šie komponisti ir vēlējušies atspoguļot traģisko notikumu savā daiļradē. Orķestri atskaņos arī mūslaiku komponistes Antonijas Sarčinas darbu “Jaunas dienas ausma” (L’Alba di un nuovo giorno), kas ir sacerēts speciāli 200 gadu atcerei, kopš Svētā Pāvila bazilika pieredzēja uguns nelaimi. Koncerta sākums ir paredzēts pulksten 19 un visiem interesentiem ieeja būs par brīvu. Savukārt, mediju darbinieki tiek aicināti akreditēties vismaz diennakti iepriekš Svētā Krēsla Preses dienesta tiešsaistē: press.vatican.va/accreditamenti.

Foto: Ilustrācija par Sv. Pāvila bazilikas iznīcināšanu Romā 1823. gadā, kas attēlota profesora Nikola Kamerlengi grāmatā "Sv. Pāvila ārpus mūriem, Romas bazilika, no senatnes līdz mūsdienu laikmetam"

"Vaticannews.va