Vēlāk Jēzus it kā apvieno visus baušļus vienā, sakot: “Tas ir mans bauslis, lai jūs cits citu mīlētu, kā Es jūs esmu mīlējis.” Vai nav spēcīgi vārdi? Vārds “mīlēt” sevī ietver tik daudz. Tas cilvēkam dod spēku paveikt visdižākās lietas, gūt mierinājumu uztraukuma brīžos un tapt laimes piepildītam. Dievs vēlas pieskarties mūsu sirdij un lūdz personiskas attiecības – mīlestību. Dievs vēlas, lai mēs dzīvotu pēc Evaņģēlija parauga, proti, pēc tā mīlestības parauga, ko Jēzus mums ir atstājis. Tāda ir Dieva griba, un, to pildot, mēs gūstam patieso labumu, laimi un piepildījumu.
Godfrīds Vilhelms, vācu matemātiķis, filozofs un teodīcijas pārstāvis, savos uzskatos pauž viedokli, ka Dievs mums ir devis “labāko no pasaulēm”, bet tajā pašā laikā ir noteicis tās iedzīvotājiem zināmas uzvedības normas, kuras ir formulētas desmit baušļu veidā. Interesanti, ka Jēzus nenosauc baušļus, kādi tie ir vai kā tie ir jāpilda, bet Viņš saka: “Pildiet manus baušļus!” Svēto Rakstu teksti mums parāda Dieva Dēla dzīvi un atklāj saites, kādas pastāv starp Tēvu un Dēlu, starp Viņu un cilvēkiem. Jēzus zemes dzīve ir patiesības atklāsme. Viņa darbi ir pamats Viņa vārdu stiprumam. Jēzus pats ir baušļi. Jēzus pats ir mīlestība. Mīlēt Jēzu nozīmē pildīt baušļus. Jo tad, ja tu mīli, tad centīsies otru neievainot, nenodot, nepazemot, neizmantot, nekādā veidā nedarīt viņam pāri. Vēl vairāk, mīlēt nozīmē otra laimē rast savējo.
Savā Pirmajā vēstulē apustulis Pēteris aicina kristiešus: “Uzskatiet Kungu Kristu par Svēto savā sirdī un vienmēr esiet gatavi aizstāvēties pret katru, kas prasa no jums pamatojumu tai cerībai, kas ir jūsos.” Tas ir aicinājums sniegt liecību ne jau par likumiem vai aizliegumiem, bet par to, uz ko tu ceri, raugoties šajā pasaulē; sniegt liecību par to, kas tevi dara par labāku un laimīgāku cilvēku.
Cerība savu atbalstu un piepildījumu rod tieši ticībā. Sniegt pamatojumu par savu cerību nozīmē liecināt par ticību Kristum, kurš ir dzīvs un kurš ir teicis: “Es dzīvoju, un arī jūs dzīvosiet.”
Pēteris turpina: “ .. tomēr ar lēnprātību un bijību.” Tieši lēnprātībai un bijībai ir jābūt formai, kas nosaka mūsu rīcību.
“Es jūs neatstāšu kā bāreņus,” Kungs teica. Šie vārdi ir saistīti ar Jēzus nāvi un ciešanām, taču tām seko Viņa augšāmcelšanās. Jēzus vēlas būt vienots ar cilvēku, septiņas reizes Viņš atkārto šo savu lielo vēlēšanos, kas turklāt arī vislabāk izsaka kristīgo mistiku; ir runa par to, ka mums ir jābūt vienotiem ar Viņu: “Jūs manī, un Es jūsos.”
Mēs zinām, ka piederam dzīvajam Dievam, un Jēzus vārdi ir labākais stiprinājums šīs dzīves ceļos. “Kas mani mīl, to mīlēs mans Tēvs, un arī Es viņu mīlēšu un viņam atklāšu sevi.”
Apliecināsim ne tikai vārdos, bet arī darbos to, ka Svētais Gars ir nonācis pār mums un mēs esam Dieva patiesās mīlestības valstības iemītnieki. Mieramtuvu.lv |