Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests apstiprina 15 svētīgo kanonizāciju
04.07.2024 pl. 08:12
Pirmdien, 1. jūlijā, Apustuliskās pils Konsistorija zālē norisinājās pāvesta Franciska sasauktā kardinālu sapulce par vairāku svētīgo kanonizācijas datuma noteikšanu.

Francisks noteica, ka 2024. gada 20. oktobrī notiks Franciskāņu Mazo brāļu ordeņa priestera Manuela Ruiza Lopeza un viņa septiņu biedru, kā arī Sīrijā nogalināto kristīgo laju FrančeskoMūti un Rafaela Massabki kanonizācijas svinības. Šajā pašā dienā Svēto sarakstā tiks iekļauti arī Konsolatas misionāru institūta un māsu kongregācijas dibinātāja priestera Džusepes Allamano; Svētās ģimenes mazo māsu kongregācijas dibinātājas Marijas Leonijas Paradi un Svētās Zitas māsu kongregācijas dibinātājas Elēnas Guerras vārdi. Savukārt svētīgā Karlo Akutisa vārds Svēto sarakstā būs ierakstīts datumā, kas tiks noteikts vēlāk. Jaunais "tīmekļa aizbildnis", visticamāk, tiks kanonizēts Jubilejas 2025. gadā.

Pāvests Francisks deva savu piekrišanu trīs kardināliem: Džeimsam Maiklam Harvejam, Lorenco Baldisseri un Gerhardam Ludvigam Milleram pāriet no diakona uz prezbitera kārtu, ziņo Svētā Krēsla preses dienests. Parasti kardināli, kas ieņem amatu Romas kūrijā, saņem diakona titulu. Tomēr pēc desmit gadiem viņi pēc konsistorijā izteiktas un pāvesta apstiprinātas atļaujas var pāriet uz kardināla-prezbitera kārtu.

Foto: Kardinālu sapulce par svētīgo kanonizācijas datuma noteikšanu (VATICAN MEDIA)

Vaticannews.va