Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests Palermo iedzīvotājiem: parādiet savas pilsētas skaisto seju
09.07.2024 pl. 08:11
"Būt kristietim nozīmē iet pret straumi", vēstulē Sicīlijas ticīgo kopienai raksta pāvests Francisks. Svētais tēvs atgādina, ka šogad sicīlieši atzīmē svētās Rozālijas relikviju atrašanas 400. gadadienu. Rozālija dzīvoja 12. gadsimtā un bija grāfa Sinibalda meita.

Viņa dzīvoja vientuļnieces dzīvi. Rozālijas relikvijas tika atrastas 1624. gadā vienā no Monte Pellegrino kalna alām, vēlāk atrasts arī viņas autobiogrāfijas fragments. Svētās Rozālijas relikviju pārnešana uz katedrāli izbeidza Palermo plosījušos mēri.

Vēstulē sicīliešiem pāvests atsaucas uz svētās vientuļnieces vārdiem: "Es, Rozālija, Sinibalda meita, esmu nolēmusi dzīvot šajā alā sava Kunga, Jēzus Kristus, mīlestības dēļ". Vārdi "mana Kunga mīlestības dēļ" bija svētās Rozālijas dzīves vadmotīvs. Viņa upurēja savu dzīvi un atteicās no šīs pasaules bagātībām, raksta pāvests, atgādinot, ka kristieša dzīvi vienmēr iezīmē krusts. Kristietis ir tas, kurš vienmēr mīl un bieži vien apstākļos, kad mīlestība netiek saprasta vai tiek noraidīta. Arī šodien būt kristietim nozīmē iet pret straumi," piebilda pāvests.

Svētais tēvs mudina Palermo iedzīvotājus, iedvesmojoties no svētās Rozālijas liecības, pieņemt evaņģēlisko dzīvesveidu un stāties pretī problēmām, ar kādām saskaras pilsēta. Francisks nesauc tās vārdā. Viņš tikai atzīst, ka dažas no problēmām ir ļoti sāpīgas. "Celies, Baznīca Palermo! Esi jaunas cerības gaisma, esi ar mocekļu asinīm šķīstīta dzīva kopiena, kas sniedz patiesu un skaidru liecību par Kristu, mūsu Pestītāju!" – vēstulē raksta pāvests.

Vaticannews.va
Foto: svētā Rozālija