Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Ziņas no Vatikāna

Pāvests aizlūdz par Kijevā un Gazā notikušo uzbrukumu upuriem
11.07.2024 pl. 07:58
Pāvests Francisks pauda sāpes par dramatiskajiem notikumiem Ukrainā un Gazā. Viņš pieminēja uzbrukumus divām slimnīcām Kijevā, tostarp lielākajam pediatrijas centram Ukrainā, un uzbrukumu katoļu skolai Gazā.

"Atkal kāds vērš nāves ieročus pret bērniem, šoreiz pret tiem, kas slimo ar vēzi, kuriem nepieciešama transplantācija, miers un aprūpe, - sacīja apustuliskais nuncijs Kijevā pēc Krievijas bombardētās bērnu klīnikas apmeklējuma. Arhibīskaps Visvaldas Kulbokas uzsvēra, ka labi pazīst šo veselības aprūpes centru, jo tas atrodas tikai 700 metru attālumā no nunciatūras, un tās darbinieki mēdzot tur doties ziedot asinis.

"Ohmatdet" ir lielākā pediatriskā slimnīca Ukrainā, kas uzcelta ar Itālijas, Zviedrijas, Austrijas un citu valstu atbalstu, stāsta pāvesta diplomāts. Viņš neslēpj, ka, izdzirdot spēcīgo sprādzienu, bijis pārsteigts, jo šajā Kijevas rajonā ir tikai dzīvojamās ēkas un bērnu slimnīca. Izrādījās, ka Krievijas raidītā raķete bija trāpījusi slimnīcas ēkai. Bojāta onkoloģijas nodaļa, reanimācijas telpas un operāciju zāles. Par laimi, piebilda arhibīskaps Kulbokas, medicīnas personāls skrupulozi ievēroja instrukcijas, un mazie pacienti tika nogādāti bumbu patvertnēs.

Lietuviešu arhibīskaps uzsvēra, ka šis uzbrukums rada nopietnus jautājumus par tiem, kas stāv aiz vardarbības aktiem, kas atbalsta agresiju. Kā tas ir iespējams, ka kādam joprojām izdodas atrast attaisnojumu šim karam, it kā kaut kādu iemeslu dēļ to varētu attaisnot? "Es nezinu, kā viņu sirdsapziņa var ļaut viņiem to darīt," piebilda apustuliskais nuncijs Kijevā.

Vaticannews.va