Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

Kardināls Parolins: Mēs ceram, ka Stambulas sarunas pavērs ceļu uz mieru
15.05.2025 pl. 15:34
Pāvesta Gregora Universitātē notiekošā pasākumā, kas veltīts Ukrainas tematikai, kardināls Pjetro Parolins runā par tiešajām sarunām, kas ceturtdien sāksies Turcijā, teica: “Mēs ceram, ka tas ir nopietns sākumpunkts, lai izbeigtu karu.”

Visu uzmanība ir pievērsta Turcijai, iespējamajam pāvesta Leona XIV pirmā ceļojuma galamērķim, atzīmējot 1700 gadus kopš Nīkajas koncila, kā arī Stambulas samita sākumam, kas sāksies ceturtdien, 15. maijā, un kura mērķis ir panākt pamieru Ukrainā.

Vatikāna valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins atbildēja uz žurnālistu jautājumiem pasākuma "Ceļā uz cerības teoloģiju Ukrainai un no Ukrainas" laikā, kas notika Pontifikālajā Gregora universitātē un tika organizēts Ukrainas Grieķu katoļu baznīcas aizgādībā.

"Mēs vienmēr ceram, ka būs iespējas mieram," kardināls sacīja dažādiem plašsaziņas līdzekļiem. "Mēs esam priecīgi, ka beidzot pastāv tiešas tikšanās iespēja. Mēs ceram, ka tur varēs atrisināt esošos jautājumus un ka varēs sākt patiesu miera procesu." Pēc valsts sekretāra teiktā, ir "pāragri" prognozēt, kas notiks, taču cerība ir, ka tikšanās Stambulā iezīmēs "nopietnu sākumpunktu" kara izbeigšanai.

Vēl pāragri apsvērt pāvesta vizīti Kijevā

Kardināls Parolins arī sacīja, ka ir “pāragri” apsvērt pāvesta Leona XIV iespējamo vizīti Ukrainā, atsaucoties uz prezidenta Zelenska ielūgumu pirmdienas rīta telefonsarunas laikā. Pāvests svētdien “Regina Caeli” lūgšanas laikā un atkārtoti runā agrāk tajā pašā dienā Austrumu baznīcu jubilejas svinībās izteica dedzīgu aicinājumu kara skartajiem reģioniem.

“Viņš turpinās, kā jau daudzkārt kopš sava pontifikāta sākuma, aicināt izbeigt karu,” apliecināja kardināls. “Arī mēs joprojām esam gatavi piedāvāt telpas. Runāt par starpniecību varētu būt pārspīlēti, taču mēs esam gatavi vismaz piedāvāt labus birojus, lai atvieglotu tikšanos.” Tajā pašā laikā Vatikāns nevēlas “traucēt citām pašreizējām iniciatīvām”.

Bērnu repatriācijas mehānisms joprojām darbojas

Svētā Krēsla nostāja, sacīja valsts sekretārs, ir tāda, kas “cenšas satuvināt puses, nevis radīt turpmāku šķelšanos”. Viņš apstiprināja, ka mehānisms, ko ierosināja un atbalstīja kardināla Mateo Cuppi misija, kas ir novedusi pie dažu piespiedu kārtā uz Krieviju aizvestu Ukrainas bērnu repatriācijas, joprojām ir “aktīvs”. Tas galvenokārt ietver “vārdu apmaiņu, izmantojot nunciatūras, pēc tam vietējo pārbaudi un atbildes”. Šo bērnu skaits joprojām ir “ļoti strīdīgs”, bet galvenais, viņš saka, ir tas, ka “viņi pakāpeniski tiek atkalapvienoti ar savām ģimenēm, mājām un mīļajiem”.

Konflikta izbeigšana Gazā

Attiecībā uz Tuvajiem Austrumiem pāvests un Svētais Krēsls turpinās iet pa pāvesta Franciska noteikto ceļu: neatlaidīgi aicinājumi “izbeigt konfliktu Gazā, panākt ķīlnieku atbrīvošanu” un “sniegt humāno palīdzību Gazai”. Šajos jautājumos pirmskonklāva vispārējās kongregācijās izskanēja “stingrs aicinājums uz nopietnu iejaukšanos”, kā arī “bažas par sarūkošo kristiešu klātbūtni Tuvajos Austrumos”. “Mums būs jāatrod atbildes uz šo nopietno problēmu,” sacīja kardināls Parolins.

Iespējamais ceļojums uz Nīkaju

Visbeidzot, atbildot uz jautājumu par pāvesta pirmo ceļojumu, kardināls teica: “Es domāju par Nīkaju. Tas ir svarīgs brīdis Katoļu Baznīcai un ekumēnismam. Noteikti bija plānots, ka pāvests Francisks dosies turp. Es iedomājos, ka pāvests Leons ies to pašu ceļu.”

Vaticannews.va/en