Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija

Kas notiek?  Pasaulē

ASV institūts: Kas jums jāzina par COVID-19 vakcīnām
22.01.2021 pl. 17:35
2011. gadā dibinātais Šarlotes Lozjē institūts (Charlotte Lozier Institute) ir publicējis jaunu diagrammu (skatīt zemāk), kurā redzams, vai astoņu vadošo uzņēmumu, kurus atbalsta kampaņa Warp Speed*, izstrādātās COVID-19 vakcīnas tiek ražotas vai pārbaudītas, izmantojot šūnas, kas iegūtas no abortiem.

Tika novērtētas uzņēmumu Pfizer / BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Novavax, Sanofi / GSK, Inovio un Merck ražotās vakcīnas.

Institūta analīzē tika konstatēts, ka lielākās daļas vakcīnu ražošanā nav izmantotas no aborta iegūtas šūnu līnijas. Citi izmantoja aborta atvasinātas šūnu līnijas laboratoriskajās pārbaudēs vai to izmantošana testēšanā nebija nosakāma.

Institūta viceprezidents dr. Deivids A. Prentiss (David A. Prentice), kurš apkopoja informāciju par vakcīnām, paskaidroja, ka tad, kad vakcīnas ražošanā tiek izmantotas aborta radītas šūnu līnijas, tas nozīmē, ka šūnas ir “tieši iesaistītas galaprodukta ražošanā, vakcīnā, kas tiek injicēta mūsu rokās”. Turpretī laboratoriskā testēšana, izmantojot no aborta iegūtas šūnu līnijas, potenciāli ir mazāk morāli problemātiska. “Kad laboratorijas testos tiek izmantota no aborta iegūta šūnu līnija, tas netiek darīts ražošanas procesa ietvaros,” viņš skaidroja. “Tas ir apstiprinošs tests, kas veikts ar vakcīnas galaproduktu.”

Kā vakcīnās izmanto abortēta augļa šūnu līnijas?

Augļa šūnu līnijas ir izmantotas, lai audzētu vīrusus un pēc tam izveidotu neaktīvus vīrusus vakcīnām. Vēsturiskas augļa šūnu līnijas (WI-38 un MRC-5), kas iegūtas 1960. un 1970. gados, tika izmantotas, lai izveidotu vakcīnas pret tādām slimībām kā masaliņas, A hepatīts un trakumsērga. Šīs un citas vēsturiskās šūnu līnijas (HEK293 un PER.C6) dažreiz tiek izmantotas vakcīnu izveidē.

Lielākoties vakcīnu ražošanā izmanto šūnas, kas nav no cilvēka. Vakcīnas var izstrādāt ētiski, neizmantojot šūnas vai lietojot šūnas no dzīvniekiem, kukaiņiem, vistu olām vai rauga.

Dzīvības aizstāvji (Pro-life) uzmanīgi sekoja līdzi vakcīnas pret koronavīrusu izstrādei un secināja, ka Moderna un Pfizer vakcīnas ir “ētiski pieļaujamas”, tās izgatavotas, neizmantojot abortēto augļu šūnas. Jaunajai RNS (angļu: RNA) tehnoloģijai vispār nav nepieciešamas šūnas.

Precīza informācija par COVID-19 vakcīnu izstrādi un ražošanu ir būtiska, jo īpaši tāpēc, ka daudzi pieteiktie kandidāti izmanto jaunākās molekulārās tehnoloģijas vīrusu vakcīnas ražošanai. Lozjē institūts analīzē izmanto primārās zinātniskās literatūras datus, ja tādi ir pieejami, kā arī datus no klīnisko izmēģinājumu dokumentiem, no reputāciju ieguvušām tīmekļa vietnēm, kas seko līdzi vakcīnu izstrādēm un publicētai komercinformācijai.


Ar zaļo simbolu atzīmēts, kur abortēta augļa šūnu līnijas netika izmantotas, ar daļēji zaļu un daļēji sarkanu – dažos testos neizmantoja augļa šūnu līnijas, dažos izmantoja, ar sarkano rombu atzīmē, kur tika izmantotas augļa šūnu līnijas.

 

Lozjē institūts turpinās nodrošināt sabiedrībai piekļuvi savlaicīgai un precīzai informācijai, lai indivīdi un ģimenes varētu izsvērt visus faktorus – ieskaitot laicīgo zinātni un reliģiskās tradīcijas – un pieņemt lēmumus par vakcīnu atbilstoši savai sirdsapziņai.

Šarlotes Lozjē institūta (www.lozierinstitute.org) mērķis ir veicināt sabiedrības dziļāku izpratni par cilvēka dzīves, mātes un tēva lomas vērtību, kā arī noteikt politiku un praksi, kas aizsargātu dzīvību un kalpotu gan sieviešu veselībai, gan ģimenes labklājībai. Šarlotes Lozjē institūts apvieno ārstus, sociologus, statistikas speciālistus un politikas pētniekus, lai veiktu gan oriģinālus, gan interpretējošus pētījumus par visdažādākajiem dzīves jautājumiem. Institūts savā darbībā cenšas, lai mūsdienu medicīnas priekšrocības un tautu bagātība kalpotu cilvēka dzīvībai un lai aborta, fizisko slimību, eitanāzijas un cilvēku ekspluatācijas posts tiktu mazināts un galu galā izskausts. Viņi sniedz dzīvības atbalstītājiem (pro-life) un politikas veidotājiem visaugstākās kvalitātes uz pētījumiem balstītu informāciju.

Deivids A. Prentiss (David A. Prentice) ir Šarlotes Lozjē institūta viceprezidents un vadošais pētnieks. Viņš ir arī Molekulārās ģenētikas papildprofesors Jāņa Pāvila II institūtā, Amerikas Katoļu universitātē un bija dibinātājas-konsultatīvās padomes loceklis Vidusamerikas šūnu terapijas centrā, kas ir unikāls visaptverošs cilmes šūnu centrs Kanzasā, kura izveidē viņam bija ievērojam loma. 2020. gadā viņu iecēla federālajā Cilvēka augļa audu ētikas konsultatīvajā padomē. Dr. Prentisam ir vairāk nekā 40 gadu pieredze kā zinātniskajam pētniekam un profesoram, ieskaitot iepriekšējo darbu ģimenes pētniecības padomē, viņš ir Indiānas Valsts universitātes Dzīvības zinātņu profesors un Indiānas Universitātes Medicīnas fakultātes medicīnas un molekulārās ģenētikas katedras profesors.

* Warp Speed ir bijušā ASV prezidenta D. Trampa administrācijas kampaņa, lai finansētu uzņēmumus ātrākai COVID-19 vakcīnas izstrādei.

Catholicnewsagency.com/Lozierinstitute.org
Foto: Unsplash.com/Steven Cornfield