Pētnieki apgalvo, ka cilvēkam vajadzīgas vidēji ne vairāk kā 30 sekundes, lai novērtētu kādu pēc pirmā skata. Pat pirms cilvēks sācis runāt, notiek neverbālā komunikācija. Ķermeņa valoda, piemēram, sakrustotas rokas, paplašinātas acu zīlītes, mākslīgs smaids, sūta konkrētu ziņu. Līdzīgi ir ar apģērbu.
Pāvesta emeritus Benedikta XVI pārdomas par krīzi Baznīcā, vispārējo sabiedrisko kontekstu,seksuālās izmantošanas skandāliem un ko darīt tālāk, kas tika publicētas izdevumā “Klerusblatt” šī gada aprīlī.
Svētais Severīns Boēcijs ir nācis pasaulē ļoti sarežģītā vēstures periodā, piedzimstot apmēram vienā laikā ar Rietumu Romas impērijas krišanu un ostrogotu karaļvalsts izveidošanu. Tomēr, neraugoties uz visiem augstajiem administratīvajiem amatiem, kurus viņš ieņēma Romā (senators, konsuls), par spīti tam, ka barbari (ģermāņi) bija jaunā valdošā elite, viņš vēsturē ir iegājis nevis kā spējīgs politiķis, bet gan kā izcils intelektuālis, antīkās kultūras tilts uz viduslaikiem un filozofs.
Reiz dzīvoja kāds zēns, kas bija miesīgi un garīgi nepilnvērtīgs, kurš bieži izdeva neparastas skaņas un kaitināja skolotāju. Pirms Lieldienu brīvdienām skolotāja klasē bērniem izdalīja plastikāta olas, lai pēdējā ticības mācības stundā viņi tur ieliktu kaut ko, kas attēlotu jaunu dzīvību. Bērni salika ko nu kurš: viens pavasara ziediņu, cits cālēnu, cits Lieldienu zaķi... taču skolotāja pamanīja, ka viena ola palika tukša.
Ar Pūpolu svētdienu iesākas Klusā (Lielā) nedēļa. Tā ir nedēļa, kad Kristus dodas uz Jeruzalemi, lai pēc ebreju tradīcijas svinētu Pashu – svētkus, kas katru gadu atgādina, ka Dievs izveda Izraēļa tautu no Ēģiptes verdzības.
Liepājas diecēzes bīskaps un Latvijas Bīskapu konferences priekšsēdētājs Viktors Stulpins
No 21. līdz 24. februārim Romā norisinājās bīskapu konference, veltīta nepilngadīgo aizsardzībai Baznīcā, kurā piedalījās nacionālo bīskapu konferenču priekšsēdētāji, kā arī dažādu kongregāciju vadītāji un citi Baznīcas pārstāvji. Tikšanās mērķis bija pārrunāt Baznīcā notikušos vardarbības noziegumus pret nepilngadīgajiem, kā arī meklēt atbildes un risinājumus šai problēmai.
Ieskats pāvesta Franciska pēcsinodālajā apustuliskajā pamudinājumā "CHRISTUS VIVIT", kas publicēts šodien, 2. aprīlī, un veltīts jaunatnei un visai Dieva tautai. Tam iedvesma smelta no pārdomu un dialogu bagātības, kas bija oktobrī notikušajā Bīskapu sinodes XV kārtējā ģenerālajā asamblejā, kuras tēma bija “Jaunieši, ticība un aicinājuma izzināšana”. Vēstījums sadalīts deviņās nodaļās, kas sastāv no 299 paragrāfiem.
Sākoties Lielā gavēņa laikam, kristieši (diemžēl ne visi) sāk domāt par to, ko apņemties gavēnī: no kā varētu atteikties un ko varētu apņemties. Būtiski ir uzsvērt, ka pats svarīgākais nav uzvesties atbilstoši gavēņa laika atmosfērai, proti, ievērot gavēni vien ārēji un formāli.