Ceturtdien, 17. augustā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nolēma reģistrēt biedrības “Latvijas vīru biedrība” iesniegto Satversmes grozījumu projektu parakstu vākšanai. Vēlētājiem būs iespēja parakstīties par Satversmes grozījumu ierosināšanu 12 mēnešus — no 2023. gada 18. augusta līdz 2024. gada 17. augustam.
Nodibinājums “CARITAS LATVIJA” līdz 31. augustam aicina iesniegt idejas Jauniešu iniciatīvu projektu konkursam un saņemt finansējumu realizēšanai. Konkursa mērķis ir atbalstīt jauniešu iniciatīvas gan garīgās, gan personīgās izaugsmes veicināšanai, gan sadraudzībai, gan arī žēlsirdības darbu veikšanai.
Jaunākajā “Laulība-laimīgi līdz mūža galam?” sērijā stāsts ir par Velgu un Andri Gailīšiem, kuri jau trešo gadu dzīvo skaistā vietā Cēsu novadā. Projām no pilsētas kņadas, projām arī no aktīvajiem darba gadiem. Tajos piedzīvots tika daudz – ceļojumi, ballītes, draugi, arī teju aiziešana prom vienam no otra, lai arī aiz muguras bija pavadīti kopā jau 25 laulības gadi.
Vatikāna Dievišķā kulta un sakramentu disciplīnas dikastērijs šī gada 11. jūlijā izdeva dekrētu, ar kuru apstiprina Rīgas arhidiecēzes liturģisko kalendāru. Tajā turpmāk būs iekļautas divas liturģiskās svētku dienas, kas svinamas arhidiecēzē.
Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji nosūtījuši atklātu vēstuli Valsts prezidentam Edgaram Rinkevičam, ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un Saeimas priekšsēdētājam Edvardam Smiltēnam,
Biedrība “Vecāku Alianse” aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputātus atbalstīt Latvijas iedzīvotāju gribu neratificēt Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (tā saukto Stambulas konvenciju).
Jau vairāk nekā gadu Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā un tās apkārtnē notiek pamatīgi atjaunošanas darbi. Būs atjaunoti tās torņi, un jau trešdien, 26. jūlijā, pulksten 11 ir plānota torņu kupoldaļas pacelšana, lai baznīca atkal slietos virs Skaistkalnes tās iepriekšējā izskatā, informē "Bauskas Dzīve".
Sākusies biļešu pārdošana uz pasākumu „Unbreakable“, kurā kā galvenais runātājs uzstāsies grāmatu autors, sludinātājs un iedvesemotājs Niks Vujačičs. Līdz 4. augustam reģistrēšanās pasākumam ir iespējama par puscenu, ziņo tā rīkotāji.
Svētdien, 2. jūlijā, Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs devās vizitācijā uz Valmieras katoļu draudzi. Arhibīskaps svinēja Svēto Misi, kuras laikā par diakonu iesvētīja Latvijas Starpdiecēžu augstākā garīgā semināra audzēkni un valmierieti Henriku Rektiņu par diakonu.