Sadarbībā ar Vatikāna notikumu atspoguļotāju, “Mediaset” žurnālistu Fabio Markezi Ragonu, pāvests Francisks ir uzrakstījis autobiogrāfisku grāmatu, kurai dots nosaukums “Dzīve. Mana vēsture Vēsturē". Grāmatu ir izdevusi “Harper Collins” izdevniecība un grāmatu plauktos tā nonāca svētā Jāzepa svētkos, 19. martā, Eiropā un Amerikā. Šajā dienā Svētais tēvs atskatījās arī uz sava pontifikāta 11 gadiem.
“Dievs grib, lai mēs būtu ne tikai svēti, bet arī gudri svētie, jo bez apdomības mēs varam apmaldīties vienā mirklī”, uzsvēra pāvests 20. marta katehēzes mācībā. Šoreiz viņš pievērsās apdomības tikumam (latviešu valodā reizēm kā sinonīms tiek izmantots vārds “gudrība”).
2013. gada 19. martā pāvesta amata pienākumus sāka pildīt jaunievēlētais Pētera pēctecis Francisks. Nu ir apritējuši jau 11 pontifikāta gadi. Romas bīskapu ar vēstījuma starpniecību sveic Itālijas Republikas prezidents Serdžo Matarella, kurš Franciskam novēl auglīgu Maģistērija turpināšanu.
Tuvojoties Klusajai nedēļai, pāvests aicina ticīgos aizvien dziļā pārdomāt Kristus upura nozīmi. “Krusts ir «Dieva katedra»”, viņš sacīja, uzrunājot 17. martā Svētā Pētera laukumā uz lūgšanu “Kunga eņģelis” sanākušos ticīgos. Kungs mums atklāj, ka īstā godība, no kuras ir atkarīga mūsu laime, pastāv sevis dāvāšanā un piedošanā.
Sestdien, 16. martā, pāvests pieņēma audiencē bīskapa Kamillo Farezina vārdā nosauktā fonda locekļus, kuri Itālijā un Brazīlijā nodarbojas ar labdarību. Bīskaps kā misionārs kalpoja trūkumcietējiem šajā Dienvidamerikas zemē. Francisks norādīja uz kalpošanas tuvākajam divām vadlīnijām – darbu nabagu un atstumto labā un strādāšanu kopā.
Sestdien, 16. martā, Vatikānā ieradīsies vairāk nekā 3 tk. pediatriskās slimnīcas “Bambino Gesù” sešu filiāļu darbinieki kopā ar pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. Viņus Pāvila VI zālē pieņems audiencē pāvests Francisks.
Pēc vairākām netikumu tematam veltītām katehēzēm, šīs trešdienas, 13. marta, vispārējās audiences laikā pāvests pievērsās tikumiem jeb tikumīgai rīcībai. “Tikums ir labums, kas rodas, lēni nobriestot cilvēka personībai, līdz tas kļūst par iekšēju īpašību”, viņš sacīja. Par tikumu nesauc vienreiz paveiktu labu darbu. Tikums ir pastāvība labajā.
“Diplomātijas klusumā, panorāmā, ko raksturo politiskās iniciatīvas nespēja un līderlomas trūkums, lai iestātos par mieru, laikā, kad pasaule ir sākusi neprātīgu bruņošanās skrējienu, izgatavojot smalkus nāves instrumentus, ar kuros ieguldītajiem līdzekļiem divreiz varētu nodrošināt veselības aprūpi visiem pasaules iedzīvotājiem, pāvesta Franciska vientuļā balss turpina saukt, lai apklust ieroči un rodas drosme veicināt miera ceļus,” raksta žurnālists Andrea Tornielli.
Lielā gavēņa laika 4. svētdienā pāvesta pārdomas pirms lūgšanas “Kunga eņģelis” bija veltītas Jēzus vēlmei glābt cilvēci. Komentējot 10. marta Evaņģēlija fragmentu, Francisks uzsvēra, ka Jēzus atnāca pasaulē, lai glābtu pasauli, nevis tiesātu, un aicināja ticīgos sekot Dieva žēlsirdības paraugam arī savstarpējās attiecībās.
Svētā Krēsla preses dienesta vadītājs Mateo Bruni atbild uz žurnālistu jautājumiem sakarā ar pāvesta Franciska nesen sniegto interviju, kurā viņš izmantoja “baltā karoga” terminu. Mateo Bruni skaidro: