Neraugoties uz dažāda veida grūtībām, «inerces un stīvuma kārdinājumiem» straujo pārmaiņu priekšā, pēdējos gados ir panākts ievērojams progress Romas Kūrijas reformas īstenošanā, raksta pāvests Francisks vēstulē Kardinālu kolēģijai.
Tā kā pāvests nejūtas vesels un iepriekš plānotās tikšanās Vatikānā tika atceltas, tad Pontifikālās zinātņu akadēmijas rīkotās plenārsēdes dalībnieki viņa uzrunu 23. septembrī saņēma rakstiski. “Jūsu pētījumi un zināšanas ir ļoti svarīgas sarežģītajā pasaulē, kurā mēs dzīvojam”, raksta Francisks.
Nākamajā gadā, kad Baznīca atzīmēs gadsimta ceturkšņa Jubileju, kalendāra sakritības dēļ visas kristīgās konfesijas Lieldienas varēs svinēt vienā un tajā pašā dienā. Tas būs nozīmīgs brīdis, kuru papildinās arī 1700 gadu atcere, kopš Nīkajā bija sarīkots pirmais ekumeniskais koncils. Līdz ar Ticības apliecinājuma pieņemšanu, toreiz tika spriests arī par Lieldienu datumu, kurš jau tajā laikā dažādās kristīgajās tradīcijās bija atšķirīgs.
Sinodes par sinodalitāti otrā sesija noritēs tādā pašā sastāvā kā pagājušajā gadā. No 368 dalībniekiem, kuriem ir balsstiesības, paredzētas tikai 26 izmaiņas. Par to tika runāts preses konferencē Vatikānā, kas veltīta Bīskapu sinodes XVI ģenerālasamblejas otrās sesijas prezentācijai par tēmu "Sinodālā Baznīca: kopība, līdzdalība, misija".
"Nav lielākas mīlestības. Mocekļa nāve un dzīvības upuris" – šādai tēmai būs veltīta Kanonizācijas lietu dikastērija rīkotā konference, kas no 11. līdz 14. novembrim notiks Patristikas institūtā "Agostinianum" Romā.
Sestdien, 14. septembrī, Vatikānā pāvests pieņēma audiencē Teatīņu reliģiskā institūta rīkotā svētceļojuma dalībniekus. Institūts tika nodibināts pirms 500 gadiem. Atzīmējot apaļo gadadienu, Francisks aicināja tā locekļus turpināt iet savu ceļu atjaunošanās garā, sadraudzībā un kalpošanā. Mūsu labās apņemšanās paliek neauglīgas, ja mēs netiecamies pazemīgi cits citam kalpot – viņš sacīja.
Septembra pirmās svētdienas pusdienlaikā Svētā Pētera bazilikas sakrālajā laukumā bija sapulcējušies svētceļnieki no daudzām valstīm, lai noklausītos Romas bīskapa uzrunu un saņemtu viņa apustulisko svētību.
"Priecājos ar jums tikties sakarā ar jūsu 86. ģenerālkapitulu," sestdien, 31. augustā, pāvests teica, pieņemot audiencē kapucīnu ordeņa locekļus. Uzrunājot no visas pasaules atbraukušos reliģiskos, kuri pārstāv dažādas kultūras, Francisks atzīmēja, ka viņi ir vienojušies, lai uzklausītu vienīgo valodu un tā ir Svētā Gara valoda.
Romā šajās dienās norisinās Arābu reģionu latīņu rita Bīskapu konferences tikšanās. Pāvestam tā ir iespēja tiešā veidā apliecināt savu garīgo tuvību bīskapiem un viņu pārstāvētajām ticīgo kopienām. Tiekoties, viņš atzīmēja, ka Tuvie Austrumi pārdzīvo spēcīga sasprindzinājuma brīžus, kas dažos kontekstos ved pie fiziskām sadursmēm un kara uzliesmojumiem.
Trešdienas rītā Svētā Pētera bazilikas sakrālajā laukumā pāvests Francisks vadīja vispārējo audienci, kurā piedalījās vairāki tūkstoši svētceļnieku no daudzām valstīm. Šoreiz viņš runāja par migrācijas krīzi.