Pāvests ar vēstījuma starpniecību uzrunā Starptautiskā simpozija “Pretim cerības naratīvam” (Towards a Narrative of Hope) dalībniekus. Simpozijs ir veltīts paliatīvās aprūpes tematam un notiek no 21. līdz 23. maijam Toronto, Kanādā. To ir noorganizējusi Kanādas Bīskapu konference sadarbībā ar Pontifikālo Dzīvības akadēmiju.
“Svētais Gars ir mūsu dzīves virzošais spēks,” pakavējies pie jautājuma par to, kas ir Svētais Gars, apgalvoja pāvests dievkalpojuma laikā Veronas Bentigodi stadionā.
Piektdien, 17. maijā, pāvests tikās ar Sakrālās arheoloģijas komisijas rīkotās plenārsēdes dalībniekiem. Viņš tiem izteica atzinību par darbu un norādīja, ka atrašanās pie mocekļu kapu vietām ļauj mums atklāt šo kristiešu drosmīgo piemēru, kas vienmēr ir aktuāls. Tas ir arī aicinājums lūgties par tik daudziem brāļiem un māsām, kas šodien cieš vajāšanas par ticību Kristum.
Ceturtdien, 16. maijā, Vatikānu apmeklēja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Pāvests Francisks viņu pieņēma privātā audiencē. Pēc audiences pie Svētā tēva Valsts prezidents tikās ar Vatikāna Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu.
Spožs Dieva mīlestības liecinieks un miera vīrs – tā var raksturot bīskapu Boļeslavu Sloskānu, kuram 20. gadsimta sākumā vairāku gadu garumā nācās iet smagu Kalvārijas ceļu Padomu Savienības nāves nometnēs. 16. maijā Vatikānā tika demonstrēta dokumentālā filma par viņu ar nosaukumu “Bīskaps pēc Dieva sirds”. To noskatījās Vatikāna Valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins un Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Pāvests Francisks pirmdien pieņēma audiencē Monteverdžines klostera kopienas locekļus. Benediktiešu abatija, ko pirms 900 gadiem dibināja Avellino bīskaps, svētais Vilhelms no Verčelli, atrodas Benevento arhidiecēzē, Kampānijas reģionā, Itālijā.
Fatimas Dievmātes svētkos, 13. maijā, Apustuliskais Penitenciārijs publicēja dokumentu, kurā izklāstīti nosacījumi Baznīcas piešķirto pilno atlaidu saņemšanai 2025. Jubilejas gadā.
Piektdien, 10. maijā, pāvests pieņēma audiencē Svētā Pasiāna universitātes Liturģijas institūta profesorus un studentus no Barselonas (Spānija). Francisks viņus aicināja padarīt dzīvu ikdienas liturģiju, lai viņi būtu “Dieva tabernākuli starp cilvēkiem”.
“Cerība nepieviļ” – tā saucas bulla, ar kuru pāvests pasludina 2025. gadu par Svēto gadu. Dokumentā izskan aicinājums iestāties ieslodzīto, migrantu, slimnieku, veco ļaužu un jauniešu labā. Francisks paziņo, ka viņš atvērs Svētās durvis arī cietumā, aicina atlaist nabadzīgajām valstīm parādus, palielināt dzimstību, uzņemt migrantus un sargāt vidi, kā arī iesaka izveidot Fondu ar mērķi izskaust badu un mudina diplomātiskā ceļā panākt ilgtspējīgu mieru.
Aizstāvēt laulību nozīmē aizstāvēt ģimeni, tas nozīmē glābt visas ar laulību saistītās attiecības: starp laulātajiem, bērniem un vecākiem, vecvecākiem un mazbērniem; tas arī nozīmē apliecināt, ka mīlestība uz mūžu ir iespējama – sacīja pāvests, tiekoties ar laulāto kustības “Dievmātes komandas” atbildīgajiem pāriem.