Lūgties par saviem bērniem? Vairums mammu piekritīs, ka tas padodas viegli. Bet lūgties par savu vīru? Kura to dara regulāri? Gribat lūgties par savu dzīvesbiedru, bet neizdodas sameklēt atbilstošus vārdus? Varbūt šie palīdzēs.
22. martā Romas katoļu Baznīcā piemin svēto Nikolasu Ouvenu. Šis svētais, vairāk pazīstams kā “mazais Džons”, bija mazs augumā, taču liels saņemtās cieņas ziņā, ko viņam veltīja jezuītu biedri. Šis pazemīgais, Oksfordā dzimušais amatnieks izglāba daudzu priesteru un laju dzīvības Anglijā katoļu vajāšanu laikā (1559-1829), kad virkne likumdošanas aktu noteica katoļticīgo sodīšanu par savas ticības praktizēšanu. Gandrīz 20 gadu garumā Nikolass pielietoja savas amata prasmes un talantus, lai visā valstī būvētu slepenas paslēptuves priesteriem.
Man ir draugs katolis, kurš ienīst grēksūdzi. Es netaisos atklāt kādus man uzticētos noslēpumus, pasakot, ka mans draugs nicina grēksūdzi tik ļoti, ka desmit gadu laikā ne reizi nav bijis uz to. Viņš minēja vairākus iemeslus, kādēļ neiet uz to, kas oficiāli tiek saukts par Izlīgšanas sakramentu. Viņš baidās, ka viņa grēku nu jau ir daudz par daudz, lai tos visus izsūdzētu uzreiz vienā paņēmienā; viņš ir nobijies no tā, ko priesteris varētu pateikt (viņš ir piedzīvojis dažus nelāgus gadījumus); un viņš ir pārāk aizņemts.
Viena no izaicinošākajām lietām bērnu audzināšanā ir zināt, kā un kad disciplinēt. Kā rīkoties vecākiem (vai skolotājam), ja bērns precīzi zina, kā uzspiest uz tieši tās pogas, lai varētu maksimāli izaicināt, un šķiet, ka nekādi netikt ar to galā?
No 17.februāra kinoteātros sāks demonstrēt režisora Martina Skorsēzes vēsturisku drāmu "Klusēšana". Bīskaps Roberts Barons* sniedz savu komentāru par filmu, kas veidota pēc Šūsaku Endo (Shusaku Endo) romāna un stāsta par diviem jezuītu priesteriem, kuri, neskatoties uz nežēlīgām ticīgo vajāšanām Japānā, dodas uz šo zemi, lai atrastu priesteri, kurš, kā baumo, pēc spīdzināšanām ir atsacījies no ticības.
Pr. Maikls Šmics (Michael Schmitz)* atbild uz jautājumu: Cik lielu vērību man būtu jāpievērš savai pagātnei? Man ir teikts, ka man ir jāaizmirst pagātne un jāvirzās uz priekšu, tomēr šķiet, ka tājā slēpjas kas vairāk?
2016. gada 10. decembrī Sv. Jēkaba katedrālē Rīgā pēc svinīgas Svētās Mises, kuru svinēja Baltijas valstu apustuliskais nuncijs V. E. arhibīskaps Lopess Kintana un V. E. arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, notika Vatikāna II koncila dokumentu latviešu tulkojuma atvēršana. Kopš noslēdzies Vatikāna II koncils, ir pagājis 51 gads un beidzot esam sagaidījuši koncila dokumentu bilingvālu izdevumu latīņu un latviešu valodā. Protams, dokumenti iepriekš bija pieejami citās valodās, bet trūka iespējas tos Latvijā lasīt mātes valodā, kas šos dokumentus padarītu saprotamākus ne tikai intelektuālā, bet arī sirds līmenī.
Svētais Jāzeps mums var iemācīt piedzīvot auglīgu Adventu daudzu iemeslu dēļ. Klusi apcerēsim piecus šī svētā neordināros tikumus, lai mēs daudz dedzīgāk izdzīvotu Adventa laiku un ļautu Jēzum piedzimt mūsu sirds dziļumos šajos Ziemassvētkos!
Svētā pāvesta Jāņa Pāvila II vārdi atgādina būtisku patiesību, ka visas Baznīcas dzīves avots un kalngals ir Euharistija – Sv. Mise, Kunga Mielasts. Baznīca dzīvo no Euharistijas gan garīgā ziņā, gan lielā mērā arī laicīgā ziņā. Šis raksts ir veltīts kādai senai Baznīcas tradīcijai, kura nāk no pirmkristiešu laikiem.
Vairums cilvēku mūsdienās izjūt draudžu apvienošanu vai sagrupēšanu sekas. Pat ja mūsu pašu kopienu tās nav skārušas, mēs noteikti zinām kādu, kuru ir. Draudžu locekļi ir saskārušies ar izmaiņām svētdienas Svēto Misu laikos.