Priesteris Džons Bartuneks (John Bartunek LC, S.Th.D.) sniedz atbildi kādam lasītājam, kurš jautā: vai tajā ir kas nepareizi, ka lieku pārāk lielu uzsvaru uz savu dedzību kalpošanā, uz savu apustulātu?
Turpinām publicēt Jaunās Evaņģelizācijas veicināšanas pontifikālās padomes Jubilejas gadam izdotās grāmatas ”Svētie žēlsirdībā” fragmentus, šajā numurā piedāvājamiepazīt svētīgo Elizabeti Kanori Moru (1774–1825).
Sv. Meinarda – Latvijas aizbildņa svētki. Priestera komentārs. (14.08.2016)
Jēzus debeskāpšanas notikums, par kuru runā šodienas Evaņģēlija fragments, nevis noslēdz Viņa darbības vēsturi, bet gan zināmā veidā to uzsāk. Apustuļi un citi Jēzus mācekļi tiek aicināti sludināt Labo Vēsti ne vien Izraēļa tautai, bet visām tautām. Kā pirmais apliecinājums par cilvēka ticību un piederību Jēzum ir saņemtā Kristība. Jēzus Mateja evaņģēlija noslēgumā saka: “Man ir dota vara Debesīs un virs zemes. Tāpēc ejiet un māciet visas tautas, kristīdami tās Tēva un Dēla, un Svētā Gara vārdā!” (Mt 28, 18-19)
Svētā karmelīte māsa Terēze Benedikta no Krusta (Edīte Šteina, 20. gadsimta svētā, mocekle, Eiropas aizbildne) 1935. gadā rakstīja: „Ko ierindas katolis zina par karmelu? To, ka tas ir ļoti stingrs, varbūt stingrākais gandarīšanas ordenis un ka no tā nāk Dievmātes svētais tērps, brūnais skapulārs, kas vieno ar mums daudzus ticīgos visā pasaulē.”
Mediji, sevišķi audiovizuālie, vienmēr ir fascinējuši bērnus un jauniešus: pirms 40 gadiem tā bija televīzija, kas padarīja acis četrkantīgas, 80. un 90. gados – pirmo datoru un spēļu konsoļu bums, un tika spēlēts, līdz sāpēja īkšķis.
Sātans ir čūska. Atcerieties to. Viņš ir melis un melu tēvs. Viņš darbojas jūsu dzīvē, cenšoties pavedināt jūs uz grēku un atraut jūs no Dieva, bet viņš darbojas arī pasaulē, mēģinādams maldināt un jaukt jums prātu. Viņš grib, lai jūs pazaudējat savu ticību un novēršaties no Dieva. Te būs desmit viņa viltības. Ņemiet vērā un uzmanieties no tā, kas viņam padomā.
Aizsākums Jēzus Sirds godināšanai meklējams Francijā, Parīzē Vuazū (Oiseaux) Vissvētākās Jēzus Sirds māsu klosterī. Vuazū klostera priekšniece un kongregācijas dibinātāja bija svētā Sofija Barata (†1865). Tieši šajā klosterī 1833. gadā, pateicoties dažu dievbijīgu personu iniciatīvai, sākās jūnija kā Jēzus Sirds mēneša svinēšana.
Turpinām publicēt Jaunās Evaņģelizācijas veicināšanas pontifikālās padomes Žēlsirdības Jubilejas gadam izdotās grāmatas ”Svētie žēlsirdībā” fragmentus.
Misericordia – šis latīņu vārds ir ar dziļām saknēm. Šī vārda lietotāji piešķīra tam ļoti niansētu nozīmi, balstītu divās tā daļās: miseria un cor jeb ‘trūkums, kas modina žēlumu’ un ‘sirds’. Svētais Augustīns savā darbā “Atzīšanās” (III, 2,2) precizē, ka parasti ar vārdu miseria apzīmē personīgās ciešanas, bet ciešanas, kuras uzņemas citu labā, sauc par žēlsirdību.
No poļu valodas tulkojis priesteris Oskars Jablonskis OP
Jaunās Evaņģelizācijas veicināšanas pontifikālā padome Jubilejas gadam izdevusi astoņas grāmatas par dažādiem žēlsirdības aspektiem. Lasītājiem piedāvājam fragmentus no grāmatas ”Svētie žēlsirdībā”.