Andris Vasiļevskis, RTI, speciāli Vatikāna Radio (materiāls pieejams arī audio formātā!)
5. maija pēcpusdienā Rīgas Romas Metropolijas kūrijā bija viena ļoti interesanta tikšanās, kurā kardināls Jānis Pujats saņēma ļoti vērtīgu dāvanu, kas nāk no Vatikāna no Apustuliskās bibliotēkas un kas ir Svēto rakstu krājums, kas satur Veco un Jauno derību, Codex Vaticanus.
Maijs ir skaistākais mēnesis visā gadā, kad viss dabā sāk zaļot un ziedēt. Šai mēnesī Baznīca aicina savus bērnus īpaši godināt debesu un zemes Karalieni.
Sekojošais teksts ir Jāņa Pāvila II garīgais testaments, kas tika publicēts 7. aprīlī un ir poļu oriģināla itāļu tulkojums. No itāļu uz angļu valodu tulkoja VIS, savukārt, no angļu uz latviešu – LRKB Informācijas Centrs. Vatikāna radio saīsinātais variants šeit.
„Svētīgi ir garā nabadzīgie, jo viņu ir debesvalstība.“(Mt 5,3)
Bīskapa Sloskāna tikumu varonības atzīšana un viņa nosaukšana par godināmo katoļu Baznīcā nozīmē to, ka viņa dzīvi varam ņemt par piemēru, viņā atrodot īstu kristieša tēlu, kas var mums palīdzēt labāk izprast atgriešanās jēgu un pilnību, kuru Kristus no mums ir lūdzis.
Autors: Jaceks Salijs OP Avots: poļu laikraksts “Mały Gość niedzielny” Tulkojusi Gunta Ķupe
Raksts no poļu laikraksta „Mały Gość Niedzielny” („Mazais Svētdienas ciemiņš”). Laikraksts ir īpaši veltīts pusaudžiem, bet to labprāt lasa arī pieaugušie. Atbildes uz svarīgiem jautājumiem, kuros ieinteresēti arī pieaugušie, sniedz viens no pazīstamākajiem poļu dvēseļu ganiem – tēvs Jaceks Salijs OP.
Kāpēc mūsu Kungs Jēzus Kristus uzņēmās šādu nāvi? Pats sev es varētu atbildēt: lai mūs atpestītu no grēka važām. Lai mūs pasargātu no elles, no pazušanas, „mūsu pestīšana bija atkarīga no krusta”.
Pr. Tomašs Špidliks No poļu valodas tulkojusi m. Emanuēla Dimpere OP
Kas notiek cilvēkā, pirms viņš sagrēko? Cik lielā mērā viņš ir atbildīgs par to, kas aizved līdz grēkam? Kā atmaskot pirmās izpausmes, kas vēsta par padošanos ļaunumam? Kā tam laikus pretoties?
Kristīgajā mākslā ir šīs dienas liturģijas saturam atbilstoša ilustrācija, kas rāda uz ceļiem nometušos sirmgalvi Simeonu, kurš savās izplestajās rokās paņēmis Bērnu Jēzu no Vissv. Jaunavas Marijas, kas stāv viņam priekšā. Viņiem no vienas un otras puses tuvojas svētku drēbēs ģērbušies vīrieši un sievietes ar degošām eļļas lampām rokās. Tie simbolizē Baznīcu, kas iziet sagaidīt Kristu.
"Tā vietā, lai dzīvotu ar "algotņa" attieksmi pret atlaidām Euharistijas gadā, šis laiks ir jāizdzīvo ar atvērtību Dieva žēlastībai," saka teologs, arhibīskaps Bruno Forte, kurš ir arī Starptautiskās teoloģijas komisijas loceklis.