Faktiski tā jau ir realitāte – klosteris Kuldīgā. Ēka Liepājas ielā 6 par to tikai lēnām top, bet Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcā otro nedēļu kalpo Jēzus un Marijas dominikāņu māsas misionāres Katrīna un Agnese.
Dažas dienas pēc pasaules jauniešu tikšanās Ķelnē Vatikāna Radio programmu direktors jezuītu tēvs Federiko Lombardi uz sarunu lūdza Vācijas Bīskapu Konferences vadītāju kardinālu Kārli Lēmanu.
Jautājums, kādi priesteri Baznīcai ir vajadzīgi - precējušies, kuriem ir savas ģimenes, sieva, bērni, vai neprecējušies, bez ģimenēm - tas visos laikos ir bijis diskusiju objekts - gan parasto ticīgo, gan vienu vai otru vietu Baznīcas pārvaldē un kalpošanas struktūrās ieņemošu garīdznieku aprindās.
Jau iepriekš iesākām stāstīt par Kairas visnabadzīgākajiem iedzīvotājiem - zabalēniem un par kristīgo misionāru darbu, kas veltīts zabalēnu jaunākajai paaudzei.
Manšeijā, visnabadzīgākajā no nabadzīgajiem Ēģiptes galvaspilsētas Kairas kvartāliem kāds komboniāņu misionārs īsteno projektu zabaleen labā. Zabaleen – tā Kairā sauc cilvēkus, kas pārtiek un dzīvo no ēdienu atliekām un no dažādiem priekšmetiem, kas atrasti atkritumos.
Šogad no 15. līdz 21.augustam Ķelnē notiks Pasaules jauniešu dienas (PJD) ar devīzi „Mēs atnācām Viņu pielūgt” (Mateja evaņģēlijs 2, 2). Šī būs pirmā reize, kad pēc pāvesta Jāņa Pāvila II nāves tik plaša mēroga pasākumā ar jauniešiem tiksies pāvests Benedikts XVI.
Ir vasara. Laiks, kad saule liek paglabāt skapī siltās drēbes un mugurā vilkt ko plānāku, vieglāku. Taču vai zinām un vienmēr ievērojam, kur un kā ģērbties. Vai neaizvainojam kādu ar mūsu apģērbu un vai paši nekļūstam par liekas uzmanības un pat izsmiekla objektiem. Pārdomas par šo jautājumu izraisīja nesen itāliešu ģimenēm adresātajā žurnālā Famiglia Cristiana ievietotā vēstule, kuru kāds lasītājs Mikele uztic priesterim Tonino, kurš tad ar žurnāla starpniecību cenšas sniegt atbildes.
Teoloģiskajā valodā mērenība nozīmē morālo tikumu, kas cilvēkam ļauj atrast mēru tieksmē pēc patīkamām izjūtām, palikt līdzsvarotam radīto lietu izmantošanā.
Šie svētki, vērojot tos no malas, no citiem kristiešu svētkiem atšķiras ar procesiju. Tā ir ārēja zīme, taču tai ir izšķiroša nozīme. Tomēr ārējais, kas šajā gadījumā nāk no iekšienes, atklāj arī šo svētku būtību. Tāpēc Vissvētākā Sakramenta svētku noslēpumu var mēģināt saprast, aplūkojot procesiju.