Čats
English
Niks:
Parole:
Reģistrācija
Latvijā
Pasaulē

Jauns sociālo mediju projekts "Baznica.TV"

Ejot līdzi laikam, mēs apzināmies, ka šobrīd efektīvās evaņģelizācijas metodes būtiski atšķiras no tām, kas tika izmantotas vēl tikai pirms dažiem gadu desmitiem, līdz ar to Romas katoļu Baznīca Latvijā ir uzsākusi jaunu evaņģelizācijas projektu.

Tiesa sagrauj laikraksta publikāciju par Polijas bīskapu! Spriedums atklāj "krusta karu" pret katoļiem.

Portāls “wPolityce.pl” ir ieguvis rakstveida pamatojumu Svidņicas apgabaltiesas spriedumam, kas atspēko laikrakstā "Gazeta Wyborcza" publicēto nepatieso informāciju par Svidņicas bīskapu Mareku Mendiku, kuru redaktore Eva Vilčiņska apsūdzēja pedofilijā.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Priesteris Tadeušs Ciesļaks saņem goda zīmi "Bene Merito"

Šonedēļ Polijas vēstniecībā Rīgā tika pasniegtas goda zīmes „Bene Merito“. Tās Polijas ārlietu ministrs piešķir Polijas pilsoņiem un citu valstu pārstāvjiem pateicībā par nopelniem Polijas popularizēšanā ārvalstīs.

Romas Olimpiskajā stadionā pāvests tiekas ar pirmās Pasaules bērnu dienas dalībniekiem

Sestdienas, 25. maija, pievakarē pāvests ieradās Romas Olimpiskajā stadionā, lai kopā ar 50 tk. bērnu no 101 valsts atklātu pirmās vēsturē Pasaules bērnu dienas svinības. Klātesošo vidū bija bērni arī no Sīrijas, Afganistānas, Sudānas, Palestīnas un Ukrainas. Svētais tēvs viņus aicināja nekad neatteikties no sava sapņa par mieru un apliecināja, ka liek cerības uz mazajiem, lai veidotu taisnīgāku un mierīgāku pasauli. Bērni var palīdzēt atvērt pieaugušo sirdis.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Kurzemē
Vatikānā

Liturģiskās mūzikas darbnīcas "Baznīcas sirdī vēlos būt mīlestība"

Šovasar starp Jāņiem un Pēteriem – no 25. līdz 28. jūnijam Liepājas sv. Dominika baznīcā notiks septītās pēc kārtas Liturģiskās mūzikas darbnīcas. Darbnīcu motto būs sv. Terēzes no Bērna Jēzus atziņa „Baznīcas sirdī vēlos būt mīlestība”, un tajās dziedāsim dziesmas gan ar viņas, gan citu svētu sieviešu tekstiem – kā sv. Terēze no Avilas, sv. Faustīne Kovalska u.c.

Francisks: "Esiet patiesi citu, Dieva un sevis priekšā"

Sestdien, 25. maijā, pāvests Francisks Vatikānā tikās ar Laju, ģimenes un dzīvības dikastērija rīkotā starptautiskā kongresa dalībniekiem, kura tēma bija jauniešu pastorālā aprūpe.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk

Liepājas dominikāņu kopienu apmeklēja Francijas provinciālis

Aprīļa mēneša izskaņā Liepājas dominikāņu brāļu klosteri vizitēja Francijas provinces, kuras pakļautībā ir Liepājas klosteris, provinciālis brālis Nikolass Tiksjē (Nicolas Tixier) OP.

Pazemība ir miera avots un pestīšanas ceļš

22. maija katehēzi pāvests veltīja pazemības tikumam, kas, kā viņš uzsvēra, ir kristīgās dzīves pamatā. Pazemība ir granītā kalts tikums. Publicējam Franciska uzrunas pilno tekstu.

Lasīt tālāk
Lasīt tālāk
Jaunākais no citām sadaļām

Svētā Gara simboli

Šogad 19. maijā mēs svinēsim Vasarsvētkus, kuros piepildās Kristus Lieldienu noslēpums un apsolījums. Kad bija īstenots darbs, kuru Debesu Tēvs uzdeva savam Dēlam veikt virs zemes, pienākot Vasarsvētku dienai, Jēzus mācekļiem tika atklāts un dāvāts Svētais Gars, lai tas pastāvīgi vadītu un svētdarītu Baznīcu. Ar šo brīdi Baznīca atklājās redzamā veidā pasaulei un sāka sludināt labo vēsti par Jēzu Kristu, lai darītu par mācekļiem visas tautas.

Lasīt tālāk

Tikumi – gatavība darīt labu

“Visu, kas vien ir patiess, kas ir godājams, kas taisnīgs, kas tīrs, kas patīkams, kam ir laba slava un kas vien ir tikumīgs, un kas vien slavējams, to paturiet prātā.” (Flp 4,8)
Tikums ir pastāvīga un stingra nostāja – gatavība darīt labu. Tas ļauj cilvēkam ne tikai rīkoties, bet arī dot no sevis labāko. Esam aicināti praktizēt un pieaugt tikumos visu dzīvi, tādēļ ir labi tos ik pa laikam sev atgādināt.

Lasīt tālāk

Daži atpūtas veidi, kas palīdzēs uzveikt nogurumu

Lielākajai daļai no mums dzīvē mēdz būt brīži, kad jūtamies izsīkuši. Tam var būt dažādi iemesli, taču dažreiz ar labu miegu nepietiek, lai atjaunotu mūsu prātu un ķermeni. Dr. Saundra Daltone-Smita (Dr. Saundra Dalton-Smith) grāmatas “Svētā atpūta: atjaunojiet savu dzīvi, atjaunojiet enerģiju, atjaunojiet veselo saprātu” (Sacred Rest: Recover Your Life, Renew Your Energy, Restore Your Sanity) autore ir pārliecināta, ka ir arī citi atpūtas veidi, kas ir tikpat efektīvi. Un, ja paskatās uz zemāk esošo sarakstu, katoļiem vienu no tiem būtu viegli sasniegt.

Lasīt tālāk