Oktobris ir īpaši veltīts rožukroņa lūgšanai. Iepriekšējos „Nāc” numuros varējām iepazīties ar rožukroņa lūgšanas veidošanās gaitu un ar dažiem šīs lūgšanas veidiem. Parasti rožukronis ir saistīts ar privāto vai kopīgo kādas rožukroņa daļas lūgšanu. Tomēr pastāv arī cits rožukroņa lūgšanas veids – tas ir Dzīvais rožukronis, kas balstās uz Rožukroņa pulciņu grupām.
Par Dzīvā rožukroņa dibinātāju tiek uzskatīta Paulīna Žariko, kura dzimusi 1799. gadā Lionā 21. jūlijā reliģiskā ģimenē. 18 gadu vecumā, zīda fabrikas strādnieču vidū viņa dibināja biedrību, kuras mērķis bija ar lūgšanām un upuriem atlīdzināt zaimus pret Vissvētāko Jēzus Sirdi.
Septembra pirmajās dienās Latvijā viesojas organizācijas Maximilian – Kolbe – Werk pārstāvji no Vācijas. Šī organizācija palīdz cilvēkiem, kuri bijuši ieslodzīti koncentrācijas nometnēs un Geto, rīkojot tikšanās ar bijušajiem ieslodzītajiem un gādājot humāno palīdzību.
Maskavas Dievmātes Aizmigšanas baznīcas priesteris Vladimirs Lapšins uzstājoties XV starptautiskajā t. Aleksandra Meņa piemiņai veltītajā konferencē, savas pārdomas veltīja brāļa Rožē Šutca, Tezē ekumēniskās kopienas dibinātāja priesteriskajai pieredzei.
Faktiski tā jau ir realitāte – klosteris Kuldīgā. Ēka Liepājas ielā 6 par to tikai lēnām top, bet Sv. Trīsvienības Romas katoļu baznīcā otro nedēļu kalpo Jēzus un Marijas dominikāņu māsas misionāres Katrīna un Agnese.
Dažas dienas pēc pasaules jauniešu tikšanās Ķelnē Vatikāna Radio programmu direktors jezuītu tēvs Federiko Lombardi uz sarunu lūdza Vācijas Bīskapu Konferences vadītāju kardinālu Kārli Lēmanu.
Jautājums, kādi priesteri Baznīcai ir vajadzīgi - precējušies, kuriem ir savas ģimenes, sieva, bērni, vai neprecējušies, bez ģimenēm - tas visos laikos ir bijis diskusiju objekts - gan parasto ticīgo, gan vienu vai otru vietu Baznīcas pārvaldē un kalpošanas struktūrās ieņemošu garīdznieku aprindās.
Jau iepriekš iesākām stāstīt par Kairas visnabadzīgākajiem iedzīvotājiem - zabalēniem un par kristīgo misionāru darbu, kas veltīts zabalēnu jaunākajai paaudzei.