Katram kristietim viņa ticības ceļā ir bijis vismaz viens tāds brīdis, kad viņš piedzīvojis garīgo sausumu. Dažs šādā garīgajā tuksnesī pavada īsu brīdi, bet dažiem tas var ilgt visa mūža garumā. Lai gan garīgā sausuma periodi var veicināt garīgo izaugsmi, tie var būt arī ļoti nogurdinošs laiks cilvēka dvēselei. Garīgais sausums var izraisīt garīgo apātiju, kas var apgrūtināt pat visvienkāršāko uzdevumu veikšanu – pat lūgšanos.
Novembris Baznīcas dzīvē ir saistīts ar mirušo ticīgo pieminēšanu. Jau no pašiem pirmsākumiem Baznīca godina mirušo piemiņu un aizlūdz par tiem, īpaši – Euharistiskajā upurī (Lionas II koncils), lai šķīstīti viņi varētu sasniegt svētlaimīgo Dieva skatīšanu. Sv. Mise – Euharistija ir visiedarbīgākais līdzeklis mirušo dvēseļu glābšanai no šķīstītavas.
Gandrīz pirms 60 gadiem Vatikāna II koncils atzina vairākus Vissvētākās Jaunavas Marijas titulus. Taču tas galveno uzmanību vērsa uz vienu konkrētu – “Māte”.
Priesteris Andris Ševels MIC, Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests
Katoļu Baznīcā oktobris ir veltīts Dievmātei. Gan draudzēs, gan arī ģimenēs visu šo mēnesi mēs kopā lūdzamies Rožukroni – pasaulē vienu no visizplatītākajām un mīļākajām lūgšanām. Baznīca izsenis ir atzinusi šīs lūgšanas īpašo iedarbību. Šajā sakarā man prātā nāk pāvesta Franciska vārdi Covid-19 pandēmijas laikā: “Kad viss grīļojas, Rožukronis palīdz stingri turēties pie tā, kas ir patiesi svarīgs.” (Vatikāns, 19.03.2020)
Sv. Helēna nāk no Anglijas un ir Konstantīna Lielā, kurš pirmais no austrumu imperatoriem pieņēma kristietību un atbrīvoja Baznīcu no pagānu vajāšanām, māte.
Oktobris Katoļu Baznīcā tiek saukts par "Rožukroņa mēnesi". Lūk, septiņi izplatītākie mīti un fakti par un ap Rožukroni, ko apkopojusi ziņu aģentūra Catholic News Agency.
Pāvesta Franciska vēstule “Desiderio desideravi” – “Es ilgoties ilgojos” (Lk 22,15), kas izdota šī gada 29. jūnijā, ir lielisks aicinājums no jauna atklāt liturģijas dziļumu. Tā vietā, lai ieslīgtu neauglīgos strīdos par to, kura liturģija ir labāka – Tridentes vai pēc Vatikāna II koncila atjaunotā –, vispirms vajadzētu atklāt tās būtību, un tad atbildes uz jautājumiem par dažādām liturģijas formām kļūs pašsaprotamas.
Viena no vārda Marija nozīmēm ir "rūgtā jūra", un svētais Bonaventūra šo nozīmi saskatīja kā atsauci uz viņas lomu garīgajā cīņā. Vissvētākajai Jaunavai tika dots vārds Marija, kam ebreju valodā ir ļoti interesanta nozīme.
Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas svētki, kas tiek svinēti 8. septembrī, īpašā veidā mudina mūs pateikties par šo lielo Dieva mīlestības dāvanu kristiešiem. Jo ir dzimusi viņa, kas “pirms mūžiem bija izredzēta kā Jēzus Kristus Māte, Bezvainīga”.
Manuprāt, deviņpadsmitā gadsimta Kubas arhibīskapam Entonijam Marija Klaretam (Anthony Mary Claret) nebija taisnība, kad viņš noliedza smiešanos, tāpēc ka nav zināms, ka Jēzus būtu smējies. Arī es varētu būt mazliet nīgrs, ja tik tikko būtu izglābies no piecpadsmit atentātu mēģinājumiem kā viņš. Taču sv. Ignācijs no Lojolas sacīja: “Smejies un kļūsti stiprs,” un arī sv. Jānis Bosko protestēja: “Es negribu [redzēt] svētos ar saskābušām sejām.”