Kristus Piedzimšanas svētki nav lielākie liturģiskie svētki. Šodien svinētais notikums nedz iesāk, nedz noslēdz Dieva Dēla misiju uz zemes. Tūlīt pēc grēkākrišanas apsolītā cilvēces pestīšana sāk realizēties, Kristum ienākot mūsu pasaulē dienā, kuru svinam deviņus mēnešus iepriekš (25. martā); tā nosacīti noslēdzas ar Lieldienu notikumiem, uzkāpšanu Debesīs un Svētā Gara izliešanos – Baznīcas dzimšanu.
Lēnām noslēdzas Adventa ceļš. Laiks, kas uzsāk jauno liturģisko gadu. Laiks, kas dots, lai izietu pretī Tam, kurš nāk pie mums. Laiks, kas norāda uz gaidīšanu – uz gaidīšanu, kura tuvina vienam no svarīgākajiem notikumiem cilvēces vēsturē, Dieva nākšanai pasaulē.
Cilvēks pēc savas dabas un būtības ir ne tikai “tas, kas ir”, bet arī “tas, kas nepārtraukti kļūst”. Var pat uzdrošināties apgalvot, ka cilvēks faktiski ir cilvēks tikai tad, kad viņš attīstās savā cilvēciskumā un kļūst arvien cilvēciskāks.
Jaunā liturģiskā gada pirmie lielie svētki ir Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgā ieņemšana. 2009. gada 8 septembrī, godinot Jaunavu Mariju Spānijas laukumā (Romā), pāvests Benedikts XVI atgādināja: “Dievmāte mūs māca atvērties Dieva darbībai, uzlūkot citus tā, kā Viņš to dara – sākot no sirds.
Gandrīz visi ir dzirdējuši, ka saskaņā ar to, ko uzskata daži zinātnieki, kas pētījuši senās indiāņu civilizācijas, pasaules gals pienāks 2012. gadā. Pēdējos gados arī kinematogrāfijā ir tendence atspoguļot, kā varētu izskatīties globālā kataklizma.
Ar Adventa pirmo svētdienu sākas jauns liturģiskais gads, tāpēc vēlos šodien visus sveikt Jaunajā gadā! Mēs dodamies savā ceļā no viena Adventa līdz nākamajam un tiekam baroti ar Dieva Vārdu. Šajā liturģiskajā gadā mūs pavadīs svētā Marka evaņģēlijs.
Šodien ar Dieva palīgu esam sagaidījuši gadskārtējos Kristus, Karaļa, svētkus. Draudžu dievnami pildās dievlūdzējiem, kas kuplā skaitā piedalās Svētās Mises svinībās un bauda mūsu pestīšanai Kristus dāvātos sakramentus.
Lai ir slavēts Jēzus Kristus! Pateicībā Dieva apredzībai un mīlestībai pret Viņa radību turpinām priecāties un pateikties par laiku, ko Dievs mums dāvā.
Šodien Jēzus stāstītās līdzības centrā ir līgavainis un desmit jaunavas, kuras viņu pavada. Šajā līdzībā ir runa par pēdējiem laikiem, un tā noslēdzas ar brīdinājuma vārdiem: “Esiet nomodā, jo jūs nezināt ne dienu, ne stundu.”
Priestera komentārs Mirušo piemiņas jeb Dvēseļu dienā. Sv.Mises lasījumi (02.11.2011)
“Svētīgi un taisnīgi ir lūgties par mirušajiem, lai viņi tiek atbrīvoti no saviem grēkiem,” (no bēru liturģijas, sal. 2 Mak 12, 39-45) – jau pirms 2400 gadiem to zināja un sacīja Izraēļa tautas karavadonis Jūda Makabietis.